Szwedzi oszaleli. Gwałciciel 14-latki skazany na grzywnę! Bo Abdul nie rozumiał słowa „nie”

  

Abdul - imigrant pochodzący z Iraku - zgwałcił 14-letnią dziewczynkę. Został jednak potraktowany wyjątkowo łagodnie przez sąd w Szwecji. Oburza nie tylko wysokość „kary”, ale również uzasadnienie absurdalnego wyroku. Orzeczono, że okolicznością łagodzącą jest, iż zwyrodnialec nie rozumiał słowa „nie” wypowiedzianego przez ofiarę.

O niedorzecznych rozstrzygnięciach wymiaru sprawiedliwości wobec imigrantów przebywających w Szwecji informowaliśmy już kilka razy. Pisaliśmy chociażby o Syryjczyku imieniem Mohammed, którego skazano na dwa miesiące więzienia za gwałt na 13-latce. Ale są jeszcze drastyczniejsze przykłady...

CZYTAJ WIĘCEJ: Kulturowe ubogacanie w natarciu. „Uchodźcy” zgwałcili, dano im… odszkodowanie


Mamy kolejny dowód na absurdy poprawności politycznej. Tym razem w Królewskim Sądzie w Hovrätten w zachodniej Szwecji.

W październiku zeszłego roku imigrant Abdul zgwałcił 14-latkę w mieszkaniu w Göeteborgu. Do tej pory nie wiadomo, dlaczego dziewczynka tam przebywała. Irakijczyk całe dramatyczne zdarzenie nagrał. Mało tego - filmem szantażował rodzinę poszkodowanej. Najbliżsi nastolatki zdecydowali się w końcu złożyć pozew.

Sąd uznał, że Irakijczyk nie rozumiał, że dziewczyna nie chciała zbliżenia, choć na ujawnionym filmie wyraźnie widać było i słychać, że dziewczynka mówiła „nie”, a także broniła się. Według sądu Abdul mógł tego nie rozumieć.

Oprócz tego, imigrant ma zespół ADHD, co sąd uznał za okoliczność łagodzącą, bo przez to mógł nie rozumieć odmowy. Abdul musi zapłacić jedynie 60 tysięcy koron i zostanie objęty programem terapeutycznym.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Obywatele RP na wojnie z PO. Nie podoba im się kandydat do Senatu i proponują... Kasprzaka

Paweł Kasprzak, / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ruch społeczny Obywatele RP przeciwstawia się kandydaturze Kazimierza Ujazdowskiego na senatora. Uważa, że wystawienie byłego polityka Prawa i Sprawiedliwości jako opozycyjnego kandydata w okręgu warszawskim to "policzek dla wyborców". Mają za to własną propozycję - kandydatem do Senatu miałby być ich lider - Paweł Kasprzak.

Informacje o sprzeciwie Obywatele RP zamieścili dzisiaj na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

"Obywatele RP postulują wspólną listę demokratów w wyborach – kiedy jednak kilka dni temu Koalicja Obywatelska ogłosiła, że wspólnym kandydatem opozycji w wyborach do Senatu w 44. okręgu warszawskim będzie Kazimierz Ujazdowski, zrozumieliśmy, że żadnego >>paktu senackiego<< uzgodnionego w rozmowach nie ma"

– napisali.

Podkreślili też, że wystawianie jako kandydata opozycji "ultrakonserwatywnego", byłego polityka PiS, w "samym centrum Warszawy", to "policzek dla wyborców".

[polecam:https://niezalezna.pl/285020-znana-skandalistka-maria-nurowska-startuje-z-list-po-ko-dokola-mnie-wrogi-zywiol]

Przypomnieli również słowa prof. Moniki Płatek, prawniczki i nauczycielki akademickiej, która po informacji KO o kandydaturze Ujazdowskiego oceniła, że będzie to "wybór między PiS-em a PiS-em".

"To żaden wybór"

– stwierdziła prof. Płatek.

Dlatego zaproponowała, by Obywatele RP wystawili w okręgu 44. lidera swojego ruchu Pawła Kasprzaka.

"Długo myśleliśmy. Nie chcemy rozbijać opozycji. Chcemy, żeby obywatele mieli wpływ na to, na kogo mogą głosować. Chcemy, żeby kandydat w 44. okręgu został wyłoniony w otwartej procedurze, a jego przeciwnik, żeby się wycofał. Nam nie chodzi o stołki, chcemy, żeby partie demokratyczne, wystawiając >>jednego kandydata<<, przynajmniej pytały o zdanie wyborców, a nie liczyły na to, że zagłosują na każdego, kto nie jest z PiS-u"

– napisali Obywatele RP.

"Dlatego postanowiliśmy zarejestrować Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Obywatele RP. W ciągu jednego dnia – dzisiejszej niedzieli – musimy zebrać 1000 podpisów. Ostatni dzień rejestracji Komitetu – jutro"

– poinformowali.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl