W Opolu upamiętniono Prezydenta Kaczyńskiego

W gmachu opolskiego urzędu wojewódzkiego dziś uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego.

Filip Blazejowski/Gazeta Polska
W gmachu opolskiego urzędu wojewódzkiego dziś uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego. Reprezentacyjnej sali urzędu nadano imię tragicznie zmarłego prezydenta.
 
Tablicę pamiątkową z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego odsłonił Ryszard Szram, prezes opolskiego Klubu „Gazety Polskiej”.
 
- Jest to dla mnie szczególna chwila. Jeszcze kilka lat temu o tych, którzy przypominali państwu i narodowi o tragedii smoleńskiej, jej ofiarach i konieczności wyjaśnienia wszystkich wątpliwości jej towarzyszących, mówiono „sekciarze” i było to jedno z łagodniejszych epitetów, jakie słyszeliśmy. Dzisiaj, dzięki naszej determinacji, naszej niezłomności i uporowi, godnie wspominamy Polaków, którzy siedem lat temu oddali swoje życie w służbie Polsce - powiedział Szram.
 
Wojewoda opolski Adrian Czubak, przypominając, że mija siedem lat od momentu tragedii smoleńskiej, podziękował wszystkim, którzy „tak jak prezydent Kaczyński i towarzyszący mu w ostatniej podróży przedstawiciele polskich elit, działają na rzecz Polski w myśl hasła "Bóg, Honor, Ojczyzna"”.
 
Przewodnicząca opolskiego PiS posłanka Katarzyna Czochara w imieniu Sejmu i rządu podziękowała wojewodzie za inicjatywy upamiętniające Lecha Kaczyńskiego, zwracając jednocześnie uwagę, że jest to dzień szczególny dla wszystkich Polaków, niezależnie od ich statusu społecznego, przekonań politycznych i światopoglądowych.
 
Główne uroczystości rocznicowe z udziałem oficjalnych delegacji i kompanii honorowej 10. brygady logistycznej odbędą się po mszy św. w katedrze przy pl. Wolności przed pomnikiem żołnierzy podziemia niepodległościowego około godz. 17.30.
 

 

Źródło: PAP

#Smoleńsk #Opole #tablica

krs
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo