Minister Jan Szyszko: Dziękuję "Gazecie Polskiej"

  

Minister Jan Szyszko wyszedł do manifestujących poparcie dla rządu. W Sejmie trwa debata  nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla ministra środowiska. Głosowanie nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o godz. 20. 

- Dziękuje "Gazecie Polskiej", na was zawsze można liczyć - powiedział do zgromadzonych minister Szyszko. 

Przed Sejmem warszawski Klub Gazety Polskiej zorganizował manifestację. Obok sympatyków Klubów GP są również leśnicy, którzy przyjechali do Warszawy bronić ministra środowiska. 

Podczas debaty głos zagrała premier Beata Szydło i nie oszczędzała opozycji, a przede wszystkim jej populistycznych gestów.

- Sianie zamętu i chaosu jest waszym sposobem na uprawianie polityki. Szkodzicie Polsce - stwierdziła szefowa rządu.

Uczestnikom manifestacji dziękowała również w imieniu premier Beaty Szydło szefowa jej gabinetu Elżbieta Witek.

- Pani premier bardzo prosiła, żeby wyjść do państwa i serdecznie z całego serca podziękować za to, że jesteście tutaj, że dajecie nam takie wsparcie" - mówiła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl; PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Komisja Europejska daje zielone światło. Axel Springer może zostać przejęty!

Siedziba Wydawnictwa Ringier Axel Springer w Polsce / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Komisja Europejska zatwierdza przejęcie pakietu akcji Axel Springer, wydawcy dziennika "Fakt" i tygodnika "Newsweek", przez amerykańską firmę inwestycyjną KKR. "Komisja stwierdziła, że planowane przejęcie nie powoduje żadnych obaw w zakresie konkurencji, ponieważ będzie miało ograniczony wpływ na rynek" - poinformowano w komunikacie.

Przed przejęciem największy procent udziałów w koncernie należał do wdowy po Axelu Springerze, Friedy. Z przekazanych wcześniej przez spółki informacji wynika, że do finalizacji transakcji ma dojść w ostatnim kwartale 2019 r. lub w pierwszym 2020 r.

Mniejszościowi akcjonariusze wydawnictwa zgodzili się odsprzedać inwestorowi 42,5 proc. udziałów. Dalsze 1,04 proc. KKR kupił na wolnym rynku. Wartość całego przedsięwzięcia opiewa na 2,9 miliarda euro.

"Komisja stwierdziła, że planowane przejęcie nie powoduje żadnych obaw w zakresie konkurencji, ponieważ będzie miało ograniczony wpływ na rynek"

- podkreśliła KE w komunikacie

Transakcja została zbadana w ramach uproszczonej procedury. Po jej sfinalizowaniu KKR będzie największym akcjonariuszem wydawnictwa z 43,54 proc. udziałów. Wdowa po założycielu najpoczytniejszego niemieckiego dziennika Frieda Springer zachowała swoje 42,6 proc. Umowa z KKR przewiduje, że żadna decyzja nie może być podjęta bez jej zgody.

Axel Springer to firma medialna i technologiczna działająca w ponad 40 krajach, prowadząca różnorodne marki medialne w tym niemiecki "Bild", "Welt" czy wydawane w Brukseli Politico.eu. W Polsce poza "Faktem" i "Newsweekiem" stoi za takimi tytułami, jak "Forbes", "Przegląd Sportowy" czy serwis Onet.pl.

Dzięki zastrzykowi kapitału od KKR Axel Springer chce zwiększyć swoją obecność w internecie, która już teraz przynosi większość globalnych dochodów koncernu.

[polecam:https://niezalezna.pl/285309-axel-springer-w-rekach-amerykanow-kim-jest-henry-kravis-trump-widzial-go-w-swojej-administracji]

KKR został założony przez Henry’ego Kravisa, amerykańskiego miliardera, kojarzonego z Republikanami. Popierał on finansowo Donalda Trumpa, George’a W. Busha i Johna McCaina.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl