Zarzuty dla wiceministra w rządzie PO

Tomasz L. to były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL. Teraz usłyszał zarzuty związane z niedopełnieniem obowiązków oraz płatną protekcją.

youtube.com/print screen
Tomasz L. to były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL. Teraz usłyszał zarzuty związane z niedopełnieniem obowiązków oraz płatną protekcją.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie. Tomaszowi L. usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz płatnej protekcji. Według prokuratury, do zarzucanych czynów doszło od maja do października 2012 r. i były one związane z procesem prywatyzacji Przemysłowego Instytutu Maszyn Budowlanych w Kobyłce.

"Tomasz L. jako wiceminister Skarbu Państwa odpowiadał za nadzór na tym procesem i według prokuratury miał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej faworyzować danego przedsiębiorcę i informować go o kluczowych decyzjach w procesie prywatyzacyjnym. L. Miał również powoływać się na wpływy z określonych instytucjach i pośredniczy w załatwianiu spraw na rzecz wspomnianego przedsiębiorcy" - podaje Prokuratura Krajowa.


Tomasz L. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Za zarzucane mu czyny grozi kolejno od roku do 10 lat więzienia za niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności za płatną protekcję.

 

Źródło: niezalezna.pl,telewizjarepublika.ol

#prokuratura #płatna protekcja #Ministerstwo Skarbu #Warszawa

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo