​Jarosław Kaczyński: Niektórzy dali sobie wmówić, że jest tak, jak w TVN

  

– Niektórzy dali sobie wmówić, że jest tak, jak to się mówi na przykład w TVN-ie czy w innych mediach (…), ale to jest po prostu opowieść nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością – podkreślił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP Kraków.
 
Prezes Prawa i Sprawiedliwości był pytany m.in. o silne państwo. – Określenie „silne państwo” odnosi się do sprawnego aparatu państwowego. Trzeba po pierwsze ten aparat przebudowywać, usprawniać, odrywać od przeszłości, bo on ciągle w jakiejś mierze jest postkomunistyczny, wyrasta z PRL-u, i trzeba walczyć z patologiami tego aparatu – wyjaśniał.

To się oczywiście ze sobą łączy. Krótko mówiąc w Polsce, polskiemu państwu tak rozumianemu jest potrzebne oczyszczenie, zmiana i nadanie nowej dynamiki. I tutaj ogromnie ważna jest też legitymizacja władzy, odnosząca się do tradycyjnych wartości, do wartości narodowych, do tej wartości najwyższej, którą powinna być, dla nas przynajmniej, w życiu publicznym Polska. I jeżeli to się nam uda, to będziemy mogli mówić, że państwo jest silne 

– stwierdził lider Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zaznaczył, „oczywiście są i inne wymiary siły państwa: jak siły zbrojne, siła gospodarcza”. – Silne państwo, sprawny aparat państwowy przyczynia się do wzmocnienia na wszystkich tych odcinkach – powiedział Jarosław Kaczyński.

Pytany, czy jego zdaniem Polacy nie mają już ochoty na masowe demonstracje, polityk stwierdził, że „odpowie pytaniem”.

A właściwie dlaczego by mieli mieć ochotę? Cóż takiego złego się w Polsce dzieje? Tylko niewielkiej części Polaków udaje się wmówić, że w Polsce w tej chwili narasta autorytaryzm, zagraża dyktatura, dzieją się jakieś złe czy zgoła straszne rzeczy 

– argumentował prezes PiS.

Polska jest dzisiaj krajem, w którym nowa władza próbuje tę kupę kamieni, o których mówili ludzie tamtej władzy, zmienić w jakiś gmach, gmach dla Polaków, dla ludzi. I w wielu dziedzinach życia społecznego już to czyni, choćby ta wielka pomoc dla rodzin, polityka społeczna, która dużo kosztuje, ale która jednocześnie jest w wielu wypadkach efektywna. Spadek liczby dzieci żyjących w skrajnej nędzy o 94 proc. to jest jeden z efektów tej polityki 

– wskazał Jarosław Kaczyński. – Ludzie to dostrzegają i tylko garstki są zainteresowane tym, żeby się awanturować. Tacy ludzie są zawsze, w każdym społeczeństwie, żeby dążyć, i to siłą, do zmiany władzy – dodał.

Odpowiadając na pytanie, czy będzie kierował kolejne oferty do opozycji, pomimo że trafiają one w próżnię, Jarosław Kaczyński odpowiedział, że „na pewno niedługo będą kolejne propozycje do opozycji”. 

Dlaczego to trafia w próżnię? Bo nie ma akceptacji dla naszej władzy, ale dlatego, że ta władza ma zmienić ten realny system istniejący w Polsce. Nie ten opisany w konstytucji, w ustawach, tylko ten realnie funkcjonujący. On był i jest korzystny dla niewielkiej stosunkowo mniejszości i jest naprawdę bardzo niekorzystny dla większości społeczeństwa. Przy czym nie wszyscy Polacy, dla których jest on niekorzystny, zdają sobie z tego sprawę 

– stwierdził.

Niektórzy dali sobie wmówić, że jest tak, jak to się mówi na przykład w TVN-ie czy w innych mediach, że jesteśmy że tak powiem w najszczęśliwszej Polsce, w jakiej można by być; ale to jest po prostu opowieść nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. Gdybyśmy przez te 25 lat szli drogą inną pod wieloma względami, nie pod każdym, bo przecież były i osiągnięcia, to moglibyśmy dzisiaj być naprawdę krajem znacznie szczęśliwszym, silniejszym. Lepiej późno niż wcale. W tej chwili jest szansa na to, żeby te wszystkie błędy, patologie, te choroby, które Polskę dręczą, wyleczyć, zmienić, żebyśmy poszli szybciej do przodu 

– dodał prezes PiS.

Pytany o czym będzie rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel podczas jej wizyty w lutym w Polsce, lider PiS odpowiedział: – Ja oczywiście nie jestem w stanie jednostronnie przewidzieć, o czym będziemy rozmawiali, a ponieważ dzisiaj już nie jest tajemnicą, że myśmy już rozmawiali, i to nie w 2007 roku, tylko w 2016, wobec tego powiem, że rozmawialiśmy przede wszystkim o sprawach Europy, o sprawach przyszłości Unii Europejskiej.

Jak stwierdził, UE jest dzisiaj w bardzo ciężkim kryzysie i w związku z tym potrzebne są nowe rozwiązania.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,TVP Kraków,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Izraelski historyk bierze stronę Polaków. „Stosunek do Polski graniczy z histeryczną obsesją”

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

„Izraelczycy domagają się, by Polska przyznała, że kolaborowała z Nazistami podczas mordowania Żydów. To się nigdy nie stanie, ponieważ to nie jest prawda” - pisze dla internetowego wydania "Haaretz" historyk Daniel Blatman. W niezwykl mocnych słowach odniósł się do słów Israela Katza - szefa MSZ Izraela. „Czy naprawdę spodziewał się, że splunie w twarz dumnego narodu, a oni uznają to za słodkie perfumy?” - pyta historyk retorycznie.

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza, który w jednym z wywiadów stwierdził, że "Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki". Na szczęście coraz więcej pojawia się głosów negujących tego typu wypowiedzi. Wśród nich są głosy nawet izraelskiej prasy. Historyk Daniel Blatman napisał na ten temat szeroką opinię dla internetowego wydania "Haaretz".

[polecam:https://niezalezna.pl/259980-mocne-slowa-premiera-morawieckiego-w-izraelskiej-gazecie-o-katzu-to-nic-innego-jak-rasizm]

„O czym myślał nasz sprytny nowy minister spraw zagranicznych? Czy naprawdę spodziewał się, że splunie w twarz dumnego narodu, a oni uznają to za słodkie perfumy?”

- pyta historyk.

„Odpowiedź polskiego premiera Mateusza Morawieckiego pokazuje, że jeśli chodzi o polską narrację w sprawie Holokaustu, to jego kraj nie zamierza odpuszczać cynicznym izraelskim politykom, którzy szukają politycznych punktów kosztem polskiej pamięci narodowej”

- czytamy dalej na haaretz.com

Jak dodaje Blatman izraelscy historycy, „wraz z samozwańczymi ekspertami w dziedzinie historii polskiego Holokaustu, mówią nam w kółko, że polski rząd jest ekstremistycznym nacjonalistycznym rządem, który przepisuje historię i blokuje krytyczne badania nad rolą Polaków w żydowskim ludobójstwie podczas Holokaustu”.

[polecam:https://niezalezna.pl/259633-rzad-netanjahu-i-katz-musza-przeprosic-polske-mocne-slowa-autora-najwiekszego-izraelskiego-dziennika]

„Problem polega na tym, że w Izraelu stosunek do Polski graniczy z histeryczną obsesją. I to w połączeniu z niewiarygodną ignorancją”

- zaznacza autor artykułu.

I dodaje, że w izraelskich szkołach o historii polskich Żydów nie mówi się praktycznie wcale, a już w ogóle o Polskiej historii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: haaretz.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl