Walka o #GermanDeathCapms. A w międzyczasie Wikipedia znów zmienia hasła

  

Akcja #GermanDeathCamps – niemieckie obozy śmierci wciąż trwa. Mimo, że niemiecki publiczny nadawca ZDF zapowiedział, że wpisy – mówiące prawdę o tym, że były to niemieckie obozy koncentracyjne – będą... usuwane, a ich autorzy blokowani, internauci wciąż dodają nowe wpisy. W międzyczasie na Wikipedii nastąpiła zmiana hasła „obozy zagłady”. Niemieckie obozy zmieniono na „nazistowskie”. 

W sieci internauci rozpowszechniają akcję #GermanDeathCamps – przypominającą, kto zakładał niemieckie obozy koncentracyjne. Ta inicjatywa ma przekonać stację, by przeprosiny byłego więźnia Auschwitz Karola Tendery umieszczone zostały w widocznym miejscu, a nie skryte na dole strony w zakładce „Doku/Wissen”.

Niemiecka telewizja ZDF przegrała proces i miała przeprosić byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę. Chodziło o użycie haniebnego sformułowania „polskie obozy zagłady”.

Nadawca umieścił przeprosiny – na dole, w zakładce „Doku/Wissen”. Internauci stwierdzili, że miejsce to jest zupełnie niewidoczne, a przeprosiny powinny być lepiej wyeksponowane. Zainicjowano akcję #GermanDeathCamps.

ZDF stwierdziło, że wpisy mówiące o niemieckich obozach koncentracyjnych będą usuwane, a ich autorzy blokowani.

Internautom jednak nie straszne pogróżki niemieckiego nadawcy. Nie poddają się i nadal przesyłają grafiki i tagują swoje wpisy #GermanDeathCapms. W międzyczasie hasło „obozy zagłady” na Wikipedii uległo zmianie.

Z „niemieckich obozów koncentracyjnych” zrobiono „nazistowskie” .Już kiedyś znikały hasła z wikipedii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Monika Olejnik pod specjalną ochroną. Wstydliwy fragment życiorysu?

CZYTAJ WIĘCEJ: Po tekście "GPC" życiorys Olejnik ocenzurowany też na angielskiej Wikipedii

CZYTAJ WIĘCEJ: Wikipedia edytowana na potrzeby polityczne? Atak na wiceministra i zmieniający się wpis o widelcach

Warto przy tym zaznaczyć, że polski oddział „Deutsche Welle” skrytykował postępowanie ZDF.AKTUALIZACJA:

Wikipedia zmieniła hasło „obozy zagłady”. Tym razem napisano, że były to „obozy zorganizowane przez niemieckich nazistów”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

/ policja.pl

  

51-letni kierowca motoroweru w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu i złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi z kierowców, 39-latek również miał blisko 2 promile, a podczas kontroli jego wypowiedzi były niezrozumiałe i bełkotliwe. W taki stanie wsiadł za kierownicę swojego mercedesa. Obaj kierowcy, dzięki zgłoszeniu świadków zdarzeń, zostali zatrzymani przez policjantów z Brzegu.

Do obydwu zdarzeń doszło w miniony weekend. W sobotę, kilka minut po godzinie 18:00 oficer dyżurny skierował funkcjonariuszy ruchu drogowego w rejon jednego z marketów w mieście. Ze zgłoszenia wynikało, że na parking sklepu wjechał kierowca motoroweru, który może być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zastali tam pracownika ochrony. On wskazał im mężczyznę wsiadającego na motorower i odjeżdża z parkingu. Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji policjantów podejrzewany został zatrzymany. Badanie na alkomacie pokazało, że 51-letni właściciel motoroweru jest nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu, a sprawdzenie w systemie pokazało, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Drugiego z nietrzeźwych kierowców funkcjonariusze zatrzymali w niedziele tuż przed godziną 4:00 w nocy. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że jedną z ulic ma się poruszać nietrzeźwy kierowca mercedesa. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy pojechali w rejon wskazanej ulicy, zauważyli tam opisanego w zgłoszeniu mercedesa. Zatrzymali samochód do kontroli, a rozmowa z kierowcą wzbudziła podejrzenia policjantów. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, a jego mowa bełkotliwa i niewyraźna. 39-latek w organizmie również miał blisko2 promile alkoholu.

Właściciel mercedesa musi się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i grzywną. Natomiast kierowcy motoroweru grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: opolska.policja.gov.pl

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl