Pieniądze ze zbiórek KOD trafiały do Kijowskiego. Łącznie ponad 90 tys. zł!

Onet.pl ujawnia, jak Mateusz Kijowski wystawiał faktury Komitetowi Obrony Demokracji.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Onet.pl ujawnia, jak Mateusz Kijowski wystawiał faktury Komitetowi Obrony Demokracji. Według portalu pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Łącznie chodzi o faktury na kwotę ponad 91 tysięcy złotych!

"Sześć faktur - każda na taką samą kwotę 15 tys. 190 zł i 50 gr brutto – zapłacił Komitet Społeczny KOD na rzecz spółki MKM Studio należącej do Mateusza Kijowskiego i jego żony, Magdaleny. To firma zajmująca się doradztwem w zakresie informatyki" - ustalił Onet.pl.

Chodzi o okres od marca do sierpnia 2016 r. Faktury były wystawiane przez MKM Studio i podpisywane w imieniu firmy przez samego Mateusza Kijowskiego. 

A teraz najważniejsze: pieniądze pochodziły z funduszy Komitetu Społecznego KOD, czyli ze zbiórki publicznej!

"Kwoty przeznaczane co miesiąc na opłacanie domen i serwera wielokrotnie przekraczają faktyczne koszty takich usług - i to nie za miesiąc użytkowania, lecz za cały rok. W dodatku za każdym razem opłacana jest równa kwota. W przypadku różnych usług informatycznych, jakie były zamawiane, to zaskakujący zbieg okoliczności" 

- twierdzi informator portalu Onet.pl.

Sam Mateusz Kijowski potwierdza autentyczność faktur. Twierdzi jednak, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Według niego to wynagrodzenie za usługi informatyczne, które wykonywał dla Komitetu Społecznego.

Po burzy, jaka wybuchła w mediach, Kijowski napisał na Twitterze:

 


Źródło: onet.pl

#KOD #Mateusz Kijowski

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo