Berlin: Ciężarówka wjechała w tłum. Są zabici, wielu rannych

Co najmniej dziewięć osób nie żyje, a około 50 zostało rannych – wielu ciężko – po tym jak ciężarówka wjechała w ludzi, którzy odwiedzali kiermasz świąteczny w okolicach dworca kolejowego Z

@FoxNews/twitter.com

Co najmniej dziewięć osób nie żyje, a około 50 zostało rannych – wielu ciężko – po tym jak ciężarówka wjechała w ludzi, którzy odwiedzali kiermasz świąteczny w okolicach dworca kolejowego ZOO w Berlinie.

Jak podała telewizja ZDF, ciężarówka ma polskie numery rejestracyjne z województwa zachodniopomorskiego. Jedna osoba, prawdopodobnie kierująca samochodem, została zatrzymana. W kabinie znaleziono też zwłoki mężczyzny

Według niemieckich służb był to prawdopodobnie zamach. Policja zaapelowała do mieszkańców Berlina o pozostanie w domach. Kiermasz bożonarodzeniowy w okolicach dworca ZOO należy do miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów.


Polskie MSZ monitoruje sprawę. Ambasada RP w Berlinie nie ma na razie żadnych informacji o Polakach poszkodowanych w zdarzeniu.


Właściciel firmy transportowej spod Gryfina, do którego należy samochód, w rozmowie z TVN24 poinformował, że kontakt z kierowcą ciężarówki miał około południa. – Rozmawiałem właśnie z żoną tego kierowcy. Ona mówi, że o godzinie 16.00 nie mogła się do niego dodzwonić. Ja z nim rozmawiałem około południa – opowiadał.

Jak mówił, jego kierowca miał do wtorku czekać na rozładunek w Berlinie. – Powiedział mi tylko, że stoi naprzeciwko firmy i na tym nasza rozmowa się skończyła – relacjonował właściciel firmy. Zaznaczył również, że ręczy za swojego pracownika. – Mój scenariusz, jaki ja widzę teraz, to jest tak, że jemu po prostu coś tam zrobili, porwali ten samochód, bo był praktycznie w centrum Berlina, i mieli fajne auto, którym można zrobić, co zrobili. Ten, który jechał, to nie był mój kierowca. Oni mojemu kierowcy po prostu coś zrobili, nie daj Boże, coś poważnego – powiedział.


 

 Źródło: TVN24,PAP,niezalezna.pl

#Berlin #zamach #ciężarówka

plk,krs
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo