Trwającej od wczoraj awanturze wywołanej przez część opozycji - PO i Nowoczesną - poświęcone było specjalne wystąpienie premier Beaty Szydło. - Prawo i Sprawiedliwość rządzi rok. Tylko przez ten czas zrobiliśmy więcej niż nasi poprzednicy przez 8 lat rządów - podkreśliła szefowa rządu.

Premier Szydło w ostrych słowach oceniła obecne działania partii opozycyjnych, które destabilizują prace Sejmu, a właściwie je uniemożliwiają.

- Obowiązkiem rządzących jest dbanie o obywateli i państwo. Chcę dziś zapewnić, że wywiązujemy się z tego obowiązku - tłumaczyła Beata Szydło w specjalnym oświadczeniu.

Nie miała również wątpliwości co do celów opozycji.

- Krzyk, sianie zamętu, destabilizacja - to są metody, które stały się narzędziem partii opozycyjnych - mówiła szefowa rządu.
Premier Szydło podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość spełnia obietnice złożone w kampanii wyborczej. Dowodem tego jest chociażby realizacja programu 500+, spadające bezrobocie, uruchomienie Mieszkanie+, obniżenie wieku emerytalnego...

- Mogę powiedzieć, że dla Polaków i dla Polski to był dobry rok. I następny też taki będzie - powiedział premier Szydło.
 

- Obiecaliśmy Wam sprawiedliwie i sprawne państwo, które każdemu daje takie same szanse. Dotrzymamy danego Wam słowa - podkreśliła premier Beata Szydło.TUTAJ MOŻNA WYSŁUCHAĆ CAŁEGO WYSTĄPIENIA PREMIER SZYDŁO