"Krzyk, sianie zamętu, destabilizacja" - premier Szydło o metodach opozycji

  

Trwającej od wczoraj awanturze wywołanej przez część opozycji - PO i Nowoczesną - poświęcone było specjalne wystąpienie premier Beaty Szydło. - Prawo i Sprawiedliwość rządzi rok. Tylko przez ten czas zrobiliśmy więcej niż nasi poprzednicy przez 8 lat rządów - podkreśliła szefowa rządu.

Premier Szydło w ostrych słowach oceniła obecne działania partii opozycyjnych, które destabilizują prace Sejmu, a właściwie je uniemożliwiają.

- Obowiązkiem rządzących jest dbanie o obywateli i państwo. Chcę dziś zapewnić, że wywiązujemy się z tego obowiązku - tłumaczyła Beata Szydło w specjalnym oświadczeniu.

Nie miała również wątpliwości co do celów opozycji.

- Krzyk, sianie zamętu, destabilizacja - to są metody, które stały się narzędziem partii opozycyjnych - mówiła szefowa rządu.
Premier Szydło podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość spełnia obietnice złożone w kampanii wyborczej. Dowodem tego jest chociażby realizacja programu 500+, spadające bezrobocie, uruchomienie Mieszkanie+, obniżenie wieku emerytalnego...

- Mogę powiedzieć, że dla Polaków i dla Polski to był dobry rok. I następny też taki będzie - powiedział premier Szydło.
 

- Obiecaliśmy Wam sprawiedliwie i sprawne państwo, które każdemu daje takie same szanse. Dotrzymamy danego Wam słowa - podkreśliła premier Beata Szydło.TUTAJ MOŻNA WYSŁUCHAĆ CAŁEGO WYSTĄPIENIA PREMIER SZYDŁO

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska amerykańskie opuściły miasta kontrolowane przez Kurdów. Na miejscu syryjscy żołnierze

/ US army - zdjęcie ilustracyjne / skeeze; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Nasze wojska na dobre opuściły kontrolowane przez Kurdów miasta Ar-Rakka i As-Saura na północy kraju – poinformowało w środę dowództwo amerykańskiej armii w Syrii. Wcześniej do Ar-Rakki wkroczyły wojska syryjskie, wspomagane przez siły rosyjskie.

Siły koalicyjne kontynuują swój cel, jakim jest wycofywanie się z północno-wschodniej Syrii. 16 października opuściliśmy cementownię Lafarge oraz miasta Ar-Rakkę i As-Saurę

- brzmi komunikat służby prasowej sił amerykańskich w Syrii.

Wcześniej syryjscy żołnierze, wspierani przez wojska rosyjskie, wkroczyli do położonego nad Eufratem miasta Ar-Rakka i zaczęli organizować tam punkty obserwacyjne.

Wkroczenie wojsk syryjskich do Ar-Rakki to efekt niedzielnego porozumienia, jakie zawarli Kurdowie z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W ramach tej umowy armia syryjska, wspierana przez siły rosyjskie, ma stawić czoło ofensywie Turcji w północno-wschodniej Syrii, kontrolowanej do tej pory przez siły kurdyjskie.

Ar-Rakka była stolicą kalifatu Państwa Islamskiego w latach 2014-17. Z rąk dżihadystów Kurdowie odbili ją w październiku 2017 roku przy dużym wsparciu sił amerykańskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl