Seremet sypie prokuratorów z Gdańska? „Żałosne postępowanie”

  

Zawiódł czynnik ludzki - powiedział Andrzej Seremet przed komisją Amber Gold. W czwartek przed Komisją Śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold stawił się były prokurator generalny. W niezwykle delikatnych słowach określał zachowanie prokuratorów zajmujących się sprawą piramidy finansowej. Przyznał jednak, że działania prokuratorów ocenia negatywnie, a sprawa dostosowania czasu przesłuchania Marcina P. do jego urlopu uznał za żałosne.
 
Nasza RELACJA NA ŻYWO
 
Przed Komisją Śledczą ds. Amber Gold były prokurator generalny przyznał, że początkowo prokuratorzy zbyt słabo ocenili wagę afery.

Nie zdawali sobie sprawę, że przybiera to charakter piramidy finansowej - powiedział. 

Przyznał, że działanie prokuratorów w Gdańsku nie były dobre.

Wielokrotnie podkreślałem, że działanie wobec Amber Gold było nieudolne

– dodał.
 
Z jednej strony Andrzej Seremet nie dostrzegał żadnych przesłanek, które świadczyłyby o tym, że Marcin P. byłby w jakiś sposób chroniony.
 
Z drugiej strony powiedział ciekawą rzecz.

Postępowanie prokuratora, który zezwalał prezesowi Amber Gold Marcinowi P. na zeznania po urlopie, było żałosne

– przyznał były PG podczas przesłuchania przed komisją.
 
Na pytanie czy to zawiodły instytucje Państwa Polskiego, stwierdził, że jego zdaniem "zawiódł czynnik ludzki"

Wróciła sprawa przeniesienia sprawy Amber Gold do Łodzi. Seremet uważa, że stało się to po to, by uniknąć oskarżeń o niejasne powiązania prokuratora Różyckiego.
 
Przypomnijmy: Różycki stanął już przed komisją. Prokurator Dariusz Różycki - główny prokurator od śledztwa ws. Amber Gold - to zadziwiająca postać. Nie czytał akt nadzorowanego przez siebie śledztwa, nie pamięta pism, nie wiedział, że Tomasz Arabski był szefem kancelarii premiera Donalda Tuska.

Mogę mieć wątpliwości co do rzetelności, ale co do tego, że zaważyły przyczyny obiektywne to nadal to podtrzymuje

– mówił Seremet.

Dodał, że przeniesienie sprawy do Łodzi było decyzją dobrą, ponieważ prokurator Różycki został zamieszany w konflikt polityczny.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska i Słowacja wspierają Ukrainę

/ https://twitter.com/MSZ_RP

  

- Polska i Słowacja wyrażają zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie i będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy - mówił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajczakiem.

Czaputowicz podkreślał na konferencji prasowej, że Polska i Słowacja wypracowały stabilną podstawę dla wielowymiarowej współpracy. Przypominał w tym kontekście o regularnych spotkaniach na szczeblu prezydenckim oraz rządowym.

Szef polskiego MSZ zaznaczył, że poza współpracą polityczną solidnym fundamentem dwustronnych relacji jest współpraca gospodarcza oraz samorządowa. Przywoływał wspólne projekty, w tym połączenia transportowe takie jak droga Via Carpatia czy polsko-słowacki interkonektor gazowy.

Minister Czaputowicz zaznaczył, że Polska i Słowacja podobnie patrzą na współpracę w UE w ramach Grupy Wyszehradzkiej i podkreślają potrzebę utrzymania solidarności i wypracowania podobnego spojrzenia na kluczowe kwestie z bieżącej agendy UE.

Szef MSZ wśród tematów rozmów z Lajczakiem wymienił także konflikt rosyjsko-ukraiński.

"Wyraziliśmy zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie. Podzielamy pozytywną ocenę prezydenta Zełenskiego, rządu Ukrainy. Umówiliśmy się, że oba nasze kraje będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy" 

- mówił szef polskiego MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl