Seremet sypie prokuratorów z Gdańska? „Żałosne postępowanie”

  

Zawiódł czynnik ludzki - powiedział Andrzej Seremet przed komisją Amber Gold. W czwartek przed Komisją Śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold stawił się były prokurator generalny. W niezwykle delikatnych słowach określał zachowanie prokuratorów zajmujących się sprawą piramidy finansowej. Przyznał jednak, że działania prokuratorów ocenia negatywnie, a sprawa dostosowania czasu przesłuchania Marcina P. do jego urlopu uznał za żałosne.
 
Nasza RELACJA NA ŻYWO
 
Przed Komisją Śledczą ds. Amber Gold były prokurator generalny przyznał, że początkowo prokuratorzy zbyt słabo ocenili wagę afery.

Nie zdawali sobie sprawę, że przybiera to charakter piramidy finansowej - powiedział. 

Przyznał, że działanie prokuratorów w Gdańsku nie były dobre.

Wielokrotnie podkreślałem, że działanie wobec Amber Gold było nieudolne

– dodał.
 
Z jednej strony Andrzej Seremet nie dostrzegał żadnych przesłanek, które świadczyłyby o tym, że Marcin P. byłby w jakiś sposób chroniony.
 
Z drugiej strony powiedział ciekawą rzecz.

Postępowanie prokuratora, który zezwalał prezesowi Amber Gold Marcinowi P. na zeznania po urlopie, było żałosne

– przyznał były PG podczas przesłuchania przed komisją.
 
Na pytanie czy to zawiodły instytucje Państwa Polskiego, stwierdził, że jego zdaniem "zawiódł czynnik ludzki"

Wróciła sprawa przeniesienia sprawy Amber Gold do Łodzi. Seremet uważa, że stało się to po to, by uniknąć oskarżeń o niejasne powiązania prokuratora Różyckiego.
 
Przypomnijmy: Różycki stanął już przed komisją. Prokurator Dariusz Różycki - główny prokurator od śledztwa ws. Amber Gold - to zadziwiająca postać. Nie czytał akt nadzorowanego przez siebie śledztwa, nie pamięta pism, nie wiedział, że Tomasz Arabski był szefem kancelarii premiera Donalda Tuska.

Mogę mieć wątpliwości co do rzetelności, ale co do tego, że zaważyły przyczyny obiektywne to nadal to podtrzymuje

– mówił Seremet.

Dodał, że przeniesienie sprawy do Łodzi było decyzją dobrą, ponieważ prokurator Różycki został zamieszany w konflikt polityczny.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl