Donald Trump zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę do złożenia wizyty w USA - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Prezydent Duda rozmawiał telefonicznie z Trumpem.  Prezydent RP pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach i wyraził wdzięczność za jego spotkanie z przedstawicielami Polonii w czasie kampanii oraz przychylne słowa o Polsce.

Donald Trump zapewnił Prezydenta RP, iż ceni polską społeczność w USA i jej wkład w rozwój amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej gospodarki. Podkreślił znaczenie Polski jako sojusznika USA i dodał, że za jego administracji Polska może liczyć na Stany Zjednoczone w każdym aspekcie dwustronnej współpracy.
 
Prezydent Andrzej Duda zaprosił Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce, a prezydent elekt zaprosił Prezydenta RP do Stanów Zjednoczonych. 

„Najserdeczniejsze gratulacje dla Donalda Trumpa” – napisał tuż  po wygranej Donalda Trumpa, prezydent RP Andrzej Duda. „Jestem przekonany, że amerykańsko-polska więź pozostanie tak bliska i silna jak zawsze. Mam nadzieję, że będzie jeszcze silniejsza – dodał prezydent.

W przedwyborczym wywiadzie we wrześniu br., który został nagrany podczas Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago, Donald Trump nie szczędził pochwał pod adresem Polaków oraz polskich władz. Zadeklarował tym samym, że będzie blisko współpracował z Polską i pomoże polskim władzom sprowadzić do kraju wrak rządowego samolotu Tu-154M, w którego katastrofie sześć lat temu zginęło 96 osób, w tym para prezydencka oraz wybitni politycy i wysokiej rangi wojskowi.

- Dużo słyszałem o tym, że Polacy mają problem z odzyskaniem wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskiemu rządowi w tej sprawie – zadeklarował w rozmowie z TVP Polonia prezydent elekt USA Donald Trump.

Donald Trump, który 8 listopada zwyciężył w wyborach prezydenta USA, obejmie urząd 20 stycznia 2017 r.