Z OSTATNIEJ CHWILI

PKN Orlen podpisał z węgierskim MOL umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w Lotos Paliwa, w celu wdrożenia środków zaradczych • • • Gaz-System: gazociąg Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość • • •

Prezydent Duda napisał do prezydenta Trumpa. „Amerykańsko-polska więź pozostanie bliska”

„Najserdeczniejsze gratulacje dla Donalda Trumpa” – napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda po

Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl
„Najserdeczniejsze gratulacje dla Donalda Trumpa” – napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda po wygranej Donalda Trumpa w wyborach na prezydenta USA. „Jestem przekonany, że amerykańsko-polska więź pozostanie tak bliska i silna jak zawsze. Mam nadzieję, że będzie jeszcze silniejsza – dodał prezydent.

Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Niezależna.pl już od wczoraj relacjonowała przebieg głosowania. Dziś, zaraz po przeliczeniu głosów w Pensylwanii podaliśmy, że kandydat republikanów przekroczył barierę 270 głosów elektorów, która była potrzebna do wygranej.

"Jestem pewien, że stosunki polsko-amerykańskie pozostaną równie bliskie i silne jak zawsze. Mam nadzieję, że nawet silniejsze"List do Donalda Trumpa wystosował prezydent Rzeczpospolitej - Andrzej Duda.

Chciałbym pogratulować Panu wygrania wyścigu o fotel 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych, i życzę bardzo udanej kadencji.

Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi są doskonałym przykładem strategicznego partnerstwa opartego na wspólnych pomysłach, na rdzeniu jakim jest wartość wolności, tak droga dla Polaków, Amerykanów, jak i dla mnie osobiście.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci nie tylko opracowaliśmy szereg inicjatyw w celu wzmocnienia naszych więzi, w tym wysokiego szczebla konsultacji politycznych w postaci Polsko-Amerykańskiego Dialogu Strategicznego, ale także znacznie rozszerzyć naszą współpracę w kluczowych obszarach, takich jak bezpieczeństwo, obrona, handel i innowacja.

Stosunki polsko-amerykańskie stały się ważnym filarem stabilności europejskiej i transatlantyckiej. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że podczas tegorocznego szczytu NATO w Warszawie USA postanowiło zwiększyć swoją obecność wojskową w Polsce, a tym samym wzmocnić wschodnią flankę Sojuszu. Mamy szczerą nadzieję, że Wasze przywództwo otworzy nowe możliwości dla naszej współpracy opartej na wzajemnym zobowiązaniu.

Jestem wdzięczny, że znalazł Pan czas, by spotkać się z Polonią w czasie kampanii prezydenckiej. Polscy Amerykanie docenili pozytywne słowa o moim kraju, a także rolę, jaką Amerykanie polskiego pochodzenia odegrali w historii Stanów Zjednoczonych.

Chciałbym jeszcze raz pogratulować i życzyć owocnego przewodnictwa. Czekam na nasze liczne dyskusje zarówno dwustronne, jak i w szerszych międzynarodowych formatach


- napisał prezydent Duda.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Andrzej Duda #Donald Trump #wybory #USA #wybory USA

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo