Niesmak w Senacie. Borusewicz wręczył medal Rzeplińskiemu

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz przeprowadził, budzącą oburzenie, akcję polityczną.

screen TVP Info
Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz przeprowadził, budzącą oburzenie, akcję polityczną. Wykorzystując okazję, że prowadził obrady, wręczył medal prezesowi Trybunału Konstytucyjnego Andrzejowi Rzeplińskiemu. Równocześnie odroczył posiedzenie do 20 października. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że rozważany jest wniosek o odwołanie Borusewicza.

Dzisiaj w porządku obrad Senatu przewidziano informację prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego o działalności TK w 2015 r. 

Po przemówieniu doszło do zaskakującego wydarzenia. Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz nagle zwrócił się do Rzeplińskiego.

- Nie pozwala Pan niszczyć praworządności w Polsce. Dlatego z grupą senatorów chcę panu wręczyć medal senacki - powiedział i wręczył prezesowi TK medal. Borusewicz przyznał, że to inicjatywa senatorów z klubu Platformy Obywatelskiej.

Później Borusewicz odroczył debatę na informacją Rzeplińskiego do 20 października.

Takie zachowanie ostro skrytykował, podczas spotkania z dziennikarzami, marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Była to taka demonstracja polityczna, z wykorzystaniem symboli Senatu, nieuzasadniona i niepotrzebna – skomentował Karczewski. - Rozważamy wniosek o odwołanie wicemarszałka Borusewicza - podkreślił. 

 

Źródło: Twitter,TVP Info,niezalezna.pl

#Bogdan Borusewicz #Senat #Trybunał Konstytucyjny #Stanisław Karczewski

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo