W związku z obrazoburczym spektaklem "Nese nasilije i vase nasilije" („Nasza przemoc i wasza przemoc”), który miał miejsce w bydgoskim Teatrze Polskim podczas Festiwalu Prapremier, radni Grażyna Szabelska, Jarosław Wenderlich, Krystian Frelichowski złożyli zawiadomienie do prokuratury. Zawiadomienie w tejże sprawie do prokuratury złożył wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaja Bogdanowicz.

O skandalicznej, antychrześcijańskiej prowokacji pisaliśmy wczoraj. Przypomnijmy, o czym jest to "arcydzieło". Na scenę wychodzi nago dziewięcioro aktorów. W finale naga kobieta z muzułmańskim hidżabem (chustą) na głowie zniża dłonie do swego krocza, by wyjąć z niego zrolowaną polską flagę. Potem widzimy Chrystusa wiszącego na krzyżu (zmontowanym z kanistrów na benzynę)/ Jezus schodzi z niego, by... zgwałcić (sic!) wspomnianą muzułmankę w hidżabie. 

W związku z tak skandaliczną sztuką, radni Grażyna Szabelska, Jarosław Wenderlich, Krystian Frelichowski złożyli zawiadomienie do prokuratury.

Podobne zawiadomienie do prokuratury złożył również wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaja Bogdanowicz.

Uważamy, że zostały zbezczeszczone symbole  narodowe, czyli flaga polska, już nie mówiąc o uczuciach religijnych – chrześcijańskich i muzułmańskich. Na takie rzeczy jako reprezentant rządu w terenie powinienem reagować i to właśnie uczyniłem. Wystąpię również do ministerstwa kultury z informacją o podjętych krokach

– poinformował wojewoda Bogdanowicz.