Polacy swój rozum mają... PiS na czele sondażu z wielką przewagą

  

Opozycja bezpardonowo (i nierzadko bezmyślnie) atakuje rząd. Do ataku włączyli się unijni sprzymierzeńcy PO i Nowoczesnej. Niektóre media dwoją się i troją, aby zaszkodzić PiS-owi. I co? Polacy wiedzą doskonale, kto pracuje, a kto tylko gada. W najnowszym sondażu nie pozostawili wątpliwości, że PiS jest dla nich najlepszym wyborem.

Od kilku dni trwa medialno-propagandowy spektakl z atakami na Prawo i Sprawiedliwości. Jak się okazuje, Polacy jednak nie wierzą opozycji, a mają zaufanie do rządzących.

Według najnowszego sondażu TNS Polska poparcie dla PiS jest ogromne - 36 proc. poparcia. Pozostałe partie, które znalazłyby się w Sejmie: PO z 17 proc. głosów; Nowoczesna z 11 proc., Ruch Kukiz`15 z 9 proc.

Czyli trzy ugrupowania razem wzięte mają niemal identyczne poparcie niż PiS. To nie wymaga chyba żadnego komentarza.Bardzo ciekawie również wyglądałby podział mandatów. PiS ma obecnie 234 posłów. Czyli zyskałby kolejne mandaty!Co na to pokrzykująca opozycja?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl