"Prezes Rzepliński jest nieśmiertelny". Trybunał po spotkaniu z Komisją Wenecką

Przedstawiciele Komisji Weneckiej spotkali się z sędziami Trybunału Konstytucyjnego, ale nie z wszystkim.

screen TVP Info
Przedstawiciele Komisji Weneckiej spotkali się z sędziami Trybunału Konstytucyjnego, ale nie z wszystkim. Prezes Andrzej Rzepliński i sędzia Biernat przyznali, że nie wszyscy sędziowie TK zostali zaproszeni na spotkanie. 

Od wczoraj w Warszawie przebywają przedstawiciele Komisji Weneckiej. Najpierw spotkali się z politykami.

CZYTAJ WIĘCEJ: I o co była ta awanturka? Przedstawiciele Komisji Weneckiej: "Jesteśmy zadowoleni z rozmów"

Dzisiaj odbyło się spotkanie z sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Później prezes TK Andrzej Rzepliński i sędzia TK Stanisław Biernat wyszli do dziennikarzy. Ich briefing był typowy dla zachowania od wielu miesięcy. Pełnym insynuacji i pychy.

TK funkcjonuje niezależnie od toksycznych okoliczności - zaczął prezes Rzepliński. Następnie sędzia Stanisław Biernat opowiadał dziennikarzom o przebiegu spotkania z Komisją Wenecką.

- Odpowiadaliśmy na wiele szczegółowych pytań. Nasi goście byli poruszeni co do traktowania TK przez polityków. Pytali także o nasze stanowisko w odniesieniu do wypowiedzi polityków, obraźliwych dla sędziów TK. Jeśli w jakiejś kwestii byli poruszeni, to co do sposobu traktowania TK przez polityków - relacjonował. Profesor Rzepliński jest nieśmiertelny. On nigdy nie skończy kadencji - odpowiedział Biernat na pytanie o koniec kadencji obecnego prezesa TK.

Później próbował to obrócić w żart, ale zabrzmiało dziwacznie. Podobnie jak informacja, że nie wszyscy sędziowie zostali zaproszenie na spotkanie z Komisją Wenecką.

Nie da się ukryć, że sędzia Biernat ustawiał Sejm. - Nie ma potrzeby wprowadzania nowych ustaw [o TK] - stwierdził. 

Rzepliński stwierdził, że Trybunał Konstytucyjny "funkcjonuje niezależnie od toksycznych okoliczności".

 

Źródło: Twitter,niezalezna.pl,300polityka.pl

#Andrzej Rzepliński #Trybunał Konstytucyjny #sędziowie

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo