Kandydatka Partii Demokratycznej ubiegająca się o urząd prezydenta USA Hillary Clinton zasłabła podczas oficjalnych uroczystości upamiętniających ofiary zamachu na World Trade Center z 11 września 2001 roku. Jej lekarz w niedzielę oświadczył, że Clinton ma zapalenie płuc – podał „New York Times”. Jej zasłabnięcie wzmacnia przekaz Donalda Trumpa, który od miesięcy przekonywał, że stan zdrowia kandydatki demokratów jest skrzętnie ukrywany.

W niedzielę sztab wyborczy Hillary Clinton podał, że ich szefowa zasłabła z „przegrzania”, bowiem tego dnia temperatura w Nowym Jorku przekroczyła 25 stopni. Hillary Clinton brała udział w nowojorskich uroczystościach, w czasie których uczczono minutą ciszy ofiary zamachu sprzed 15 lat. Ze względu na problemy zdrowotne musiała opuścić tę uroczystość.

W sieci pojawił się film przedstawiający moment zasłabnięcia.

Hillary Clinton ma Zapalenie płuc – podał w niedzielę w oświadczeniu jej lekarz.

Poinformowano również o odwołaniu spotkań wyborczych w Kalifornii Clinton. Miały się one odbyć w poniedziałek i wtorek. Typowe objawy zapalenia płuc to kaszel, gorączka, dreszcze oraz duszności.

Lekarz Clinton nie zidentyfikował rodzaju zapalenia płuc. Zaznaczył, że ​​przepisane zostały antybiotyki, a sama kandydatka ma odpoczywać.

Temat problemów zdrowotnych Clinton powrócił ze zdwojoną siłą. W ostatnich miesiącach zwracał na to uwagę Donald Trump. Przekonywał, że sztab wyborczy jego kontrkandydatki ukrywa informacje o jej prawdziwym stanie zdrowia.

Obecnie jest to jeden z głównych tematów przed wyborami w USA.