Ucieczka przed aferą. HGW dymisjonuje wiceprezydenta Warszawy

  

Na godz. 13 Hanna Gronkiewicz Waltz zapowiedziała konferencje prasową po zarządzie Platformy Obywatelskiej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy jeden z wiceprezydentów Warszawy ma zostać zdymisjonowany. Ma to związek z aferą reprywatyzacyjną w stolicy. Dymisja ma dotyczyć Jacka Wojciechowicza, Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego lub Jarosława Jóźwiaka, który nadzoruje Biuro Gospodarki Nieruchomościami. 

Od kilku tygodni prezydent Warszawy próbuje wybrnąć z kłopotów związanych z aferą reprywatyzacyjną.

W lipcu opublikowała Białą Księgę dotyczącą zwrotu stołecznych nieruchomości. Ale dokument ten tylko wzmagał podejrzenia wobec wiceprzewodniczącej PO i jej otoczenia.

W zeszłym tygodniu HGW zwołała nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta. Podczas obrad prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz miała przedstawić "informację" dotyczącą afery reprywatyzacyjnej, zamiast tego usłyszeliśmy manifest działacza Platformy Obywatelskiej. Obserwujący posiedzenie radny zaczęli skandować "dymisja". 
 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ukraina wprowadza zakaz dystrybucji pięciu filmów. "Są zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego"

/ kadr z filmu "8 pierwszych randek"

  

Ukraińska Państwowa Agencja Kinematografii zakazała w 2019 roku dystrybucji i wyświetlania pięciu filmów; w jednym z nich zagrał obecny prezydent kraju Wołodymyr Zełenski - poinformowała dziś agencja Interfax-Ukraina.

Chodzi o film "8 pierwszych randek", którego jednym z producentów i scenarzystów był Zełenski. Obecny szef państwa, wcześniej aktor i producent filmowy, zagrał w nim jedną z głównych ról.

Film, który miał premierę w 2012 r. Zakazano go, ponieważ wystąpiła w nim rosyjska aktorka Jekaterina Warnawa, znajdująca się na liście artystów rosyjskich uznanych za "zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego" Ukrainy - podkreśla Interfax-Ukraina.

W ubiegłym roku zakazano też wyświetlania amerykańskiego filmu "Maczeta", gdyż zagrał w nim aktor Steven Seagal, oraz "Dzieci z Timpelbach", w którym wystąpił francuski aktor Gerard Depardieu. Obaj znajdują się na wyżej wspomnianej liście.

Dodatkowo zakazano dystrybucji i pokazywania dwóch filmów rosyjskich.

W 2016 r. ówczesny prezydent Petro Poroszenko podpisał ustawę zakazującą rozpowszechniania filmów rosyjskich zrealizowanych po 2013 roku oraz filmów, które propagują działalność rosyjskich organów ścigania. W 2015 roku Państwowa Agencja Kinematografii zakazała dystrybucji kilkuset filmów i seriali wyprodukowanych przez Rosję.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts