Niezły kabaret. Niemcy uruchomili szkołę flirtu dla uchodźców. Już zapomnieli o Kolonii?

Niemcy przechodzą samych siebie. Uruchomili szkołę flirtu dla uchodźców z Afganistanu. Uczą w niej imigrantów, jak powinni zachowywać się wobec europejskich kobiet.

herr tosch/Twitter.com
Niemcy przechodzą samych siebie. Uruchomili szkołę flirtu dla uchodźców z Afganistanu. Uczą w niej imigrantów, jak powinni zachowywać się wobec europejskich kobiet. Wszystko odbywa się pod ochroną policji.

Na warsztatach młodociani uchodźcy mają poznać niemieckie zwyczaje, głównie podstawy flirtowania.

Sprawa szkolenia, które odbywa się w Essen na zachodzie Niemiec, wywołała prawdziwą burzę w mediach. Współorganizator kursu flirtowania Horst Wenzel, ekspert ds. komunikacji w ośrodku, gdzie odbywają się spotkania, był ostro krytykowany. Jak donosi serwis Deutsche Welle, jego elektroniczna skrzynka pocztowa „zapełniła się ziejącymi nienawiścią mailami z pogróżkami”.

Prawicowi ekstremiści zarzucali nam, że uczymy uchodźców, jak mogą zgwałcić niemieckie kobiety

- powiedział szefowa poradni AWO Nicola Völckel.

Szkolenie odbywa się więc z policyjną obstawą. Przed budynkiem stoi zazwyczaj radiowóz, a porządku pilnuje dwóch funkcjonariuszy.

Media pisząc o kursie flirtu przypominają zdarzenia z ostatniego sylwestra w Kolonii i innych niemieckich miastach. Doszło wtedy do wielu przypadków molestowania, kobiety były obłapiane przez imigrantów. Policja odnotowała też próby gwałtu. Co jakiś czas zachodnie media - nie tylko w Niemczech, ale i w krajach skandynawskich - obiegają informacje o przypadkach napaści na tle seksualnym, na przykład na koncertach rockowych.

Czytaj też: Nie tylko Kolonia. Ataki na kobiety w innych niemieckich miastach

Problem nie leży zazwyczaj po stronie uchodźców, tylko Niemców

- tłumaczył dziennikarzom Wenzel, usprawiedliwiając zachowania swoich podopiecznych.

Moim zdaniem są to sympatyczni młodzi ludzie, którzy mają wszelkie warunki ku temu, by podbić serca dziewczyn także tutaj w Niemczech

- ocenił.

 

Źródło: dw.de,niezalezna.pl

#Niemcy #szkoła flirtu #Afgańczycy #uchodźcy

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo