Małgorzata Kożuchowska promuje projekt Biblia Audio

  

Trwają nagrania Starego i Nowego Testamentu w ramach akcji Biblia Audio Superprodukcja. W poniedziałek w stolicy odbył się uroczysty koncert, podczas którego zostały odczytane poszczególne fragmenty słuchowiska, m.in. przez Małgorzatę Kożuchowską. 

Pomysł, o którym pisaliśmy już na łamach niezalezna.pl,  narodził się w głowie Krzysztofa Czeczota, założyciela firmy OSORNO, znanej dotychczas z realizacji takich audiobooków jak Krzyżacy, Karski, Karaluchy, Gra o Tron czy Blade Runner. Biblia jest dziełem, z którego czerpią wszystkie gatunki literackie, bogatym w wątki inspirujące twórców sztuki na przestrzeni wieków. Każdy o niej słyszał, ale niewielu tak naprawdę przeczytało Biblię. Realizacja tego projektu to pierwsza dźwiękowa adaptacja najważniejszej księgi w dziejach świata zrealizowane na taką skalę.


W nagraniach została wykorzystana Biblia Tysiąclecia, tłumaczenie z 1965 roku. Jest to przekład najbardziej dostosowany do współczesnego odbiorcy. W ubiegłym roku wydawnictwo Pallotinum obchodziło jubileusz 50-lecia tego wydania Biblii, dlatego też pomysł udźwiękowienia tej wersji doskonale wpisuje się w misję dzielenia się Słowem i docierania z nim do nowych odbiorców.

To nie jest adaptacja, jaką często stosuje się na potrzeby filmu – nie chcemy nic usuwać z treści Biblii. W dialogach pomiędzy bohaterami nie będzie tylko wskazań, który z bohaterów mówi. Chcemy nadać temu “filmową jakość dialogowania ze sobą”. Jest to natomiast adaptacja dźwiękowa, Krzysztof i jego zespół stworzą odpowiednie dźwięki w tle.

- piszą o projekcie jego twórcy.

W poniedziałkowym koncercie promującym akcję wzięła również Małgorzata Kożuchowska, która na Facebooku zachęciła swoich fanów do włączenia się w inicjatywę:Fot. screen Facebook


Twórcy planują wydanie całości albumu na grudzień przyszłego roku:

Od momentu nagrania, co miesiąc będą publikowane poszczególne fragmenty Pisma Świętego. Planujemy udostępniać je w porządku chronologicznym. Całość dostępna będzie na stronie bibliaaudio.pl a ostatnie fragmenty wypuścimy najdalej w grudniu 2017 roku, zakładając, że do grudnia 2016 uda nam się zgromadzić środki niezbędne do realizacji tego dzieła.

Więcej informacji na stronie projektu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,http://bibliaaudio.pl/,facebook

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezes PiS na pikniku rodzinnym w Chełmie. „Realizujemy nowe zapowiedzi, punkt za punktem”

Jarosław Kaczyński / screen z TVP Info

  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przyjechał dziś do Chełma, gdzie bierze udział w pikniku rodzinnym w amfiteatrze w Kumowej Dolinie. "Rządząc Polską, wykonaliśmy to, co zapowiadaliśmy" - powiedział w swoim przemówieniu. Poprosił też zebranych mieszkańców o poparcie dla PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Prezes PiS został owacyjnie przywitany przez publikę zgromadzoną na pikniku rodzinnym.

Później przyszedł czas, by sam zabrał głos.

"My jeździmy, spotykamy się z ludźmi, spotykamy się pod takim hasłem: "Dobry czas dla Polski". Mamy za sobą długą drogę w czasie wyborów samorządowych, wyborów europejskich. Dużo jeździmy, mieliśmy wielką konferencję w Katowicach, gdzie rozważaliśmy przyszłość naszego kraju, ale chcemy też rozmawiać z Polakami, zadając im i sobie to samo pytanie: jak ten dobry czas przedłużyć? W jaki sposób doprowadzić do tego, by Polska, która zmieniła kierunek jeżeli chodzi o sytuację wewnętrzną, szła dalej tą drogą?"

- pytał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS krótko podsumował także dotychczasowe rządy własnej partii.

"Staraliśmy się przez cały czas zabiegać o materialne warunki życia, ale także o godność Polaków. O to, byśmy czuli się równi. O to, by można było odbudować to, co nazywamy wspólnotą. Mówiąc najkrócej, zabiegaliśmy o państwo wiarygodne, o wiarygodność. Mam nadzieję, że mogę powiedzieć, że słowa dotrzymaliśmy. Rządząc Polską, wykonaliśmy to, co zapowiadaliśmy"

- powiedział.

Jak podkreślił, kluczem do sukcesu jest wiarygodność.

"Niedawno złożyliśmy nowe zapowiedzi i też je realizujemy, punkt za punktem. Dodajemy do tego kolejne sprawy, jak choćby ostatnio sprawę dotyczącą niepełnosprawnych, tych, którym najciężej. Ta wiarygodność, to jest coś, o co nie tylko zabiegamy, ale co w jakiejś mierze odbudowaliśmy. To warunek funkcjonowania dobrej demokracji, dobrego państwa"

- zaznaczył.

Szef partii rządzącej przypomniał również o rządach PO-PSL w latach 2007-2015.

"Czy w Polsce było tak, że zawsze obietnice były spełniane? Sądzę, że wielka część z państwa mówi, że było inaczej. Obiecywano, że nie podniesie się wieku emerytalnego i został podniesiony. My przywróciliśmy go do poprzedniego stanu!"

- powiedział.

"Jak rządzono? Niektórzy spośród państwa może czasem spojrzą na obrady komisji ds. VAT, największej afery w naszych dziejach, bo nigdy nie było tak, żeby w naszych dziejach z budżetu zniknęło ponad 200 miliardów złotych. Jak to wyglądało, jak pilnowano naszych wspólnych pieniędzy?"

- pytał.

Na koniec, prezes PiS poprosił wszystkich zgromadzonych o to, by jesienią ponownie postawili na Prawo i Sprawiedliwość.

"Trzeba tą decyzję podjąć. Ja nie ukrywam, że chciałbym namówić państwa, żeby ta decyzja była na "tak" dla dobrego czasu dla Polski, na "tak" dla wiarygodności. To w dzisiejszych warunkach oznacza na "tak" dla PiS, dla Zjednoczonej Prawicy, dla tych, którzy Polską rządzili"

- powiedział.

Przestrzegł też przed hurraoptymizmem, związanym z dobrymi wynikami w sondażach.

"Wszystko może się zdarzyć, jest potrzebna pełna mobilizacja, nawet jeszcze większa niż w wyborach europejskich, bo frekwencja będzie większa. Do momentu wyborów i w dniu wyborów musicie być w pełni zmobilizowani, pójść do urn, głosować"

- zakończył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl