Schetyna pali powrót Tuska do kraju. "Będzie naszym kandydatem na prezydenta"

Grzegorz Schetyna i Donald Tusk nie darzą się sympatią. To wiadomo od dawna. Nagle obecny szef Platformy deklaruje że widziałby Donalda Tuska w Polsce.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Grzegorz Schetyna i Donald Tusk nie darzą się sympatią. To wiadomo od dawna. Nagle obecny szef Platformy deklaruje że widziałby Donalda Tuska w Polsce. - On będzie naszym kandydatem na prezydenta – zapowiedział lider PO w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. Dodał, że „po byciu przewodniczącym Rady Europejskiej żyrandol będzie Tuskowi idealnie pasował”.

Szef PO wybiegł myślą do przodu o cztery lata, do kolejnych wyborów prezydenckich.

To będzie pojedynek nie z Dudą, ale z PiS i Kaczyńskim. Kandydatem opozycji musi być ktoś, kto przekona Polaków, że może z nimi wygrać. Dlatego Tusk jest idealnym kandydatem – pobił ich niezliczoną ilość razy

- powiedział Schetyna.

Tekst o żyrandolu może być swego rodzaju szpilą, którą obecny szef Platformy wbił swojemu poprzednikowi. Kilka dni temu Tusk zdobył się na szczerość i w wywiadzie dla „Polityki” powiedział:

Absolutnie nie czuję się uprawniony, żeby przewidywać przyszłość KOD. Natomiast we wszystkich sondażach widać, że tak naprawdę w politycznym układzie sił niewiele się zmieniło i dlatego polityczna nerwica po stronie przegranych nie jest potrzebna. Powinni jak najszybciej się z niej otrząsnąć. Bo Nowoczesna i Platforma mają dziś w sumie tyle, ile PiS. A to jest właściwie ta moja dawna duża Platforma, z czasów kiedy wygrywała. Więc jeśli chodzi o społeczne zaplecze opozycji, to nie jest tak, że są tylko gruzy. Fakt, że nie ma dzisiaj jakiegoś wybitnego charyzmatyka po stronie opozycji.

Schetyna miał powód, by poczuć się niepocieszonym.

Czytaj więcej: Żale Tuska, bo będzie komisja ws. Amber Gold. Poza tym dostało się KOD-owi i opozycji
 

 

 


Źródło: niezalezna.pl,300polityka

#Donald Tusk #Grzegorz Schetyna #kandydat na prezydenta

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo