Agentura Putina uderzyła w polskich dowódców

  

Agenci Kremla, prowadzący wobec Zachodu zorganizowaną cyberwojnę, wykorzystali zakończony wczoraj w Warszawie szczyt NATO do ataku na Polskę. Hakerzy spreparowali wypowiedzi Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. broni Mirosława Różańskiego oraz Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. broni Marka Tomaszyckiego. 

Rosyjscy cyberprzestępcy przyzwyczaili opinię publiczną do tego, że w przededniu lub trakcie strategicznych wydarzeń na arenie międzynarodowej wypuszczają różnego rodzaju kontrowersyjne tezy, sformułowania i komentarze, wypowiedziane rzekomo przez strategicznych polityków Zachodu lub wysokich rangą wojskowych. Teraz ofiarami ich działań padło dwóch polskich generałów, odpowiedzialnych za strategiczne jednostki w Siłach Zbrojnych RP. 

Od kilku dni w rosyjskich mediach krążyły spreparowane wypowiedzi gen. broni Mirosława Różańskiego oraz gen. broni Marka Tomaszyckiego na temat szczytu NATO w Warszawie oraz kwestii bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej. Obydwie wypowiedzi dyskredytowały strategiczny szczyt, który w piątek i sobotę odbył się na Stadionie Narodowym oraz sugerowały wybuch konfliktu w regionie. Szybko okazało się jednak, że wypowiedzi polskich generałów zostały sfałszowane i posłużyły jedynie do zaognienia i tak napiętej już sytuacji na linii NATO-Rosja. 

Zarówno Dowództwo Generalne RSZ, jak i Dowództwo Operacyjne RSZ wystosowały oświadczenia, w których informują o spreparowaniu wypowiedzi swoich dowódców. 

"Oświadczam, że publikacja jest w całości nieprawdziwa. Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni Marek Tomaszycki nie wypowiedział żadnej z cytowanych w publikacji treści oraz nie podziela sugerowanych poglądów i opinii. Zamieszczony tekst jest działaniem propagandowym i dezinformacyjnym, niezgodnym z zasadami etyki oraz prawa prasowego. Wprowadza w błąd opinię publiczną, narusza godność i dobre imię Prezydenta Rzeczypospolitej, ministra Obrony Narodowej, Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych" - czytamy w oświadczeniu, opublikowanym na oficjalnym portalu DO RSZ. 

"W związku z informacją, jaka pojawiła się 7 lipca 2016 roku w przestrzeni publicznej w Internecie, dotyczącej rzekomej wypowiedzi Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w kontekście szczytu NATO informuję, że gen. broni Mirosław Różański nigdy nie udzielał wywiadu dla wspomnianej redakcji telewizyjnej i nie był gościem w jej studio" - to z kolei oświadczenie, opublikowane na portalu DG RSZ. 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,niezalezna.pl,DO RSZ,DG RSZ

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyniki wyborów w Polsce pod lupą OBWE. Z szefem misji obserwacyjnej spotkał się... Schetyna

Grzegorz Schetyna / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka przy OBWE obserwuje sytuację po wyborach w Polsce. Jak wyjaśnia rzeczniczka Biura Katya Andrusz, analizy i dokumenty zostaną uwzględnione w raporcie końcowym. Tymczasem okazuje się, że z szefem misji obserwacyjnej OBWE zajmującą się wyborami parlamentarnymi w Polsce Janem Petersenem spotkał się przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Proces wyborczy trwa i uważnie przyglądamy się rozwojowi sytuacji, zbieramy i analizujemy dokumenty, które zostaną uwzględnione w naszym raporcie końcowym. Jesteśmy na etapie skarg i odwołań.
- przekazała Andrusz pytana o spotkanie Petersena i stanowisko ODIHR.

Zaznaczyła, że Biuro będzie obserwować sytuację i dokonywać oceny zażaleń, mimo że misja obserwacyjna się zakończyła.

W poniedziałek poinformowano, że PiS złożył do Sądu Najwyższego protesty wyborcze dotyczące wyników wyborów w sześciu okręgach w wyborach do Senatu. Protesty dotyczą okręgów: nr 12 (jeden z okręgów w woj. kujawsko-pomorskim), nr 75 (jeden z okręgów w woj. śląskim), nr 100 (jeden z okręgów w Zachodniopomorskiem) i trzech okręgów w Wielkopolsce: nr 92, 95 i 96. PiS wnioskuje m.in. o ponowne przeliczenie głosów.

Tymczasem Grzegorz Schetyna przekonuje, żę „nie ma powodów, nie ma przyczyn racjonalnych, żeby powtórnie liczyć głosy”. Koalicja Obywatelska zażądała powtórzenia wyborów do Senatu w trzech okręgach. Dziś wniosła protesty do Sądu Najwyższego.

Schetyna po spotkaniu z Petersenem żalił się dziennikarzom, że... nie ufa w uczciwe przeliczenie głosów.

Nie mamy pewności, że głosy będą przeliczane w sposób transparentny i uczciwy, dlatego prosiliśmy o spotkanie z szefem misji OBWE i o dalszą kontrolę procesu, tym razem nie wyborczego, ale procesu powtórnego liczenia głosów. Uzyskaliśmy obietnicę, że OBWE będzie dalej tę sprawę nadzorować.
- twierdzi Schetyna.

Zaznaczył, że OBWE będzie też monitorować proces przeliczania głosów w tych okręgach, gdzie wystąpiła o to opozycja. Jak mówił szef PO, przede wszystkim chodzi o decyzję, jaka ma być podjęta przez nowo utworzoną Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Schetyna zauważył, że ta izba SN została powołana przez KRS - powołaną z kolei przez większość parlamentarną, czyli polityków Zjednoczonej Prawicy. Według niego wątpliwości co do praworządności tego procesu „mają wszyscy łącznie z Trybunałem Sprawiedliwości UE”, który wyda orzeczenie w tej kwestii 19 listopada.

Tym bardziej chcemy, żeby nie tylko mężowie zaufania, przedstawiciele opozycji, ale także instytucje międzynarodowe do tego powołane, kontrolowały cały proces, który wynika z protestów złożonych przez PiS.
- oświadczył lider Platformy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl