Już w czwartek o godz. 21.00 reprezentacja Polski zmierzy się w ćwierćfinałach Euro 2016 z drużyną Portugalii. Biało-czerwoni już osiągnęli historyczny sukces. Po raz pierwszy od 30 lat udało im się wyjść z grupy na wielkiej piłkarskiej imprezie. W 1/8 finału Polska pokonała Szwajcarię, po zaciętym meczu, dogrywce i serii rzutów karnych. Portal Niezalezna.pl będzie prowadził relację z meczu Polska-Portugalia. Zapraszamy do jej śledzenia. Tutaj: EURO 2016: POLSKA-PORTUGALIA – RELACJA ONLINE.

- Nie odczuwamy dodatkowej presji, dlatego że gramy o półfinał. Przygotowujemy się spokojnie. Wyjdziemy na boisku i zrobimy swoje - mówił na konferencji prasowej Arkadiusz Milik.

Mamy bardzo dobre zdanie o reprezentacji Portugalii. To drużyna o dużym potencjale, grająca bardzo ofensywnie, potrafiąca jednak błyskawicznie przechodzić z fazy ataku do obrony i odwrotnie. To z pewnością groźna drużyna. Czeka nas bardzo trudne spotkanie, ale tak jak przed poprzednimi meczami, wierzymy w nasze możliwości. To my będziemy chcieli prowadzić grę według naszej strategii

- stwierdził trener polskiej reprezentacji Adam Nawałka.

Każdy mecz jest dla nas wyzwaniem. Zawodnicy bardzo dużo już osiągnęli, ale widać, że chcą więcej. To ich napędza. Każdy ma głód sukcesu i chce następny mecz rozegrać jak najlepiej. Mnie jako trenera to cieszy. Wszyscy są świetne nastawieni mentalne, co jest niezwykle ważne w meczach turniejowych. Pełni wiary i optymizmu przystąpimy do tego meczu

- dodał.

Co ciekawe, znawcy tematu nie stawiają biało-czerwonych na straconej pozycji. Według specjalistów z Goldman Sachs, Polska ma 43 proc. szans na pokonanie Portugalii i awans do półfinału Euro 2016.

Czwartkowy mecz Polska-Portugalia, który rozpocznie się o godz. 21.00, zostanie rozegrany na stadionie w Marsylii. Portal Niezalezna.pl będzie relacjonował spotkanie. Link do relacji pojawi się tutaj: EURO 2016: POLSKA-PORTUGALIA – RELACJA ONLINE.