Mamy większe szanse na wygranie Euro od Włoch

Według specjalistów z Goldman Sachs, Polska ma spore szanse w starciu z Portugalią na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Ekonomiści tego banku typują, że biało-czerwoni mają 43 proc.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Według specjalistów z Goldman Sachs, Polska ma spore szanse w starciu z Portugalią na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Ekonomiści tego banku typują, że biało-czerwoni mają 43 proc. szans na awans. Prawdopodobieństwo, że Polska wygra cały turniej to - według Goldman Sachs - 8 procent, czyli więcej niż szanse Włoch!

Wszystko wynika z „drabinki” po rozgrywkach grupowych na Euro. Jeśli Polska wygra z Portugalią, to w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Walia Belgia. Po drugiej stronie tej układanki znalazły się takie futbolowe potęgi jak Niemcy, Włochy i Francja.

Według banku, to właśnie gospodarze mają największe szanse na wygranie całego turnieju - 33,3 proc. Dalej w rankingu są: Niemcy (29,3 proc.), Belgia (11,1 proc.), Portugalia (9,9 proc.) oraz Polska (8 proc.). Za nami znaleźli się Włosi (5,4 proc.), Waliczycy (1,8 proc.) oraz Islandczycy (1,1 proc.).

Ćwierćfinałowe mecze rozpoczynają się w czwartek, od pojedynku Polska-Portugalia. Początek meczu o godz. 21.

 

 Źródło: interia.pl,niezalezna.pl

#Euro #Euro 2016 #Polska #biało-czerwoni #piłka nożna #Mistrzostwa Europy

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo