Schetyna kontra Kopacz. Platformerska kłótnia o przywództwo na tonącym statku

  

Wybory na szefa Platformy Obywatelskiej wygrał Grzegorz Schetyna. Jednak niektórzy najwyraźniej nie akceptują tego stanu rzeczy i przedstawiają swoje własne wizje. Według Cezarego Tomczyka liderem PO jest… Ewa Kopacz. Szef Platformy ripostował. – Nie zgadzam się. Ja jestem szefem, ale pracujemy zespołowo. Ewa Kopacz jest jednym z liderów PO, ważną bardzo osobą dla Platformy – mówił. Stwierdził też, że Tomczyk nie wyszedł jeszcze z roli rzecznika rządu. – Kto nie chce pracować zespołowo, to sam decyduje, że staje obok – dodał Grzegorz Schetyna.
 
W Platformie Obywatelskiej wrze. Wewnętrzne konflikty, odejścia z partii. Politycy PO robią minę do złej gry. Wczoraj Marcin Kierwiński ocenił, że „odejścia z PO to tylko twórczy spór”. 

Przy okazji spada poparcie dla partii Schetyny, a sam lider mówi o wspólnej liście opozycji. Jedni politycy się buntują, inni chodzą do mediów i…prorokują? 

Ewa Kopacz jest dzisiaj bez wątpienia liderem Platformy. Staje się liderem polskiej opozycji. To widać na marszach KOD

– powiedział na antenie TOK FM Cezary Tomczyk, były rzecznik rządu.

O te słowa zapytany został lider – przynajmniej oficjalny – Platformy, Grzegorz Schetyna.

Nie zgadzam się. (Ewa Kopacz - red.) jest jednym z liderów PO, ważną bardzo osobą dla Platformy. Natomiast niektórzy z nas powinni nauczyć się bycia w opozycji i tego, że powinniśmy budować zespół i że wybory w PO są za 3,5 roku, a nie za 3,5 miesiąca

– powiedział Grzegorz Schetyna w „Jeden na jeden", który mówił też o pracy zespołowej:

W PO konieczna jest praca zespołowa, by odsunąć PiS od władzy. Ja jestem szefem, ale pracujemy zespołowo. Kto nie chce pracować zespołowo, to sam decyduje, że staje obok

 – mówił Grzegorz Schetyna
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvn24.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl