Musimy się nieco powtarzać, ale inaczej nie da rady. We wszystkich bowiem sondażach PiS jest zdecydowanym liderem. Najnowsze badanie TNS jest jednak nieco inne - według jego wyników partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego cieszy się poparciem już 40 procent Polaków.

Od wielu tygodni prezentujemy rankingi poparcia dla partii politycznych. Niby przygotowywanych przez różne sondażownie, ale ostateczne wyniki zawsze są do siebie bardzo podobne.

Pod koniec maja Millward Brown SA przedstawił sondaż dla „Faktów” TVN i TVN24. Według niego "na PiS chce obecnie głosować 37 proc. Polaków i jest to więcej niż miesiąc temu o 4 punkty procentowe.

Tydzień później IBRiS dla Onetu: PiS nie tylko jest na czele z wynikiem poparciem 32,6 proc., ale odnotowano wzrost o 5 proc. względem poprzedniego notowania.

I już w czerwcu Millward Brown na zlecenie portalu gazeta.pl: Na czele utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 34 proc. respondentów. Na drugim miejscu uplasowała się Nowoczesna, na którą głos chciałoby oddać 19 proc. ankietowanych. Na podium znalazła się również Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 14 proc. badanych.

Obecnie jest nowy sondaż - tym razem przygotowany przez TNS. Pomimo stałej już tendencji wynik robi wrażenie.

"Poparcie dla PiS cały czas rośnie i wynosi obecnie 40 procent" - pisze interia.pl

Platforma Obywatelska nie ma nawet połowy tego poparcia (17 proc.). A żałośnie wygląda zaufanie wobec Nowoczesnej, która może liczyć na głosy zaledwie... 9 proc.