"Wyborcza" skarży się na 500+: kobiety nie chcą pracować za 1500 zł

W trójmiejskiej "Gazecie Wyborczej" atak na program 500+. Za co?

PublicDomainPictures (pixabay)
W trójmiejskiej "Gazecie Wyborczej" atak na program 500+. Za co? Za doprowadzenie do sytuacji, w której kobiety nie chcą pracować za 1500 zł na kasie, a zamiast tego siedzą w domu z trójką dzieci i "nic nie robią".

Artykuł w "GW" to kolejny przykład na to, jak oderwane od rzeczywistości jest środowisko Adama Michnika. Program 500+ został zaatakowany za "wycofanie kobiet z rynku pracy". O jaką pracę chodzi? Najgorzej płatną - na kasie, przy zbiorach truskawek, w gastronomii... W tekście wyjaśnia to z rozbrajającą szczerością Tomasz Limon z Pracodawców Pomorza:

Kobiety nie będą pracowały za 1,5 tys. zł, skoro tyle samo dostają na trójkę dzieci z rządowego programu, a mogą siedzieć w domu i nic nie robić.

Oczywiście twierdzenie, że kobieta z trójką dzieci w domu "nic nie robi", mogło wyjść tylko z ust człowieka o niewielkiej wiedzy o życiu. Jeszcze śmieszniejsze są jednak lamenty, że państwo wypycha kobiety z rynku pracy, dając im zasiłki na dziecko. Bo przecież harowanie za 1500 zł na kasie w Tesco czy przy truskawkach to takie dobrodziejstwo... Zresztą komentarze pod artykułem w "Gazecie Wyborczej" to najtrafniejsze podsumowanie wypocin autorki tekstu w "GW": 

 

Źródło: wyborcza.pl,niezalezna.pl

#Gazeta Wyborcza #500+ #kobiety

wg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo