Polityk PO brał udział w tworzeniu rezolucji. Jest DOWÓD

  

Tak Platforma Obywatelska pisała rezolucję PE przeciw Polsce. Wśród autorów Rafał Trzaskowski – poseł na Sejm RP z PO – poinformował na Twitterze Tomasz Poręba, poseł Parlamentu Europejskiego. Na uwiarygodnienie swojej tezy załączył screen z treści rezolucji. Na załączonym zdjęciu widać, kto wprowadzał zmiany w tekście.
 
Jak wczoraj podawaliśmy, została przyjęta w PE rezolucja wyrażająca zaniepokojenie sytuacją w Polsce i wzywająca do opublikowania stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

Głosowali za nią również politycy części polskiej opozycji.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Europoseł PiS: rezolucja, za którą stoi PO, to brutalna ingerencja w sprawy Polski

Rezolucja (która nie ma wiążącej mocy prawnej) uzyskała poparcie 513 posłów; 142 głosowało przeciw, 30 wstrzymało się od głosu. Jest ona owocem debaty plenarnej, która odbyła się w styczniu.

W sieci krąży lista wstydu. To nazwiska polskich eurodeputowanych, którzy zagłosowali za rezolucją wzywającą polskie władze do pełnego wdrożenia zaleceń Komisji Weneckiej ws. Trybunału Konstytucyjnego i wymierzoną w polski rząd. Za antyrządową rezolucją opowiedzieli się europosłowie PO, PSL i SLD; jedyny wyjątek stanowi Jacek Saryusz-Wolski, który nie głosował w ogóle.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Internauci po rezolucji: „W wyborach PO może liczyć już tylko na głosy mniejszości niemieckiej”

Europoseł Poręba napisał: „Tak PO pisała rezolucję PE przeciw PL.Wśród autorów @trzaskowski_ Dla tych,co myślą,że PO w tym nie uczestniczyła” i przedstawił dowód. Wynika z niego, że Rafał Trzaskowski - były eurodeputowany PO, obecnie niemający nic wspólnego z europarlamentem - wprowadzał poprawki do rezolucji.Powiększony screen Tomasza Poręby:Kolejny screen, który obrazuje właściwości pliku z rezolucją PE. Jego autorem - Rafał Trzaskowski.Po głosowaniu Platforma była wyraźnie zadowolona z jego wyniku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Platforma cieszy się z rezolucji. "Rachunek za rządy PiS zapłaci cała Polska"
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Premier na terenach podtopionych: sytuacja jest niedobra

/ Kancelaria Premiera

  

Premier Mateusz Morawiecki we wsi Ruda koło Stalowej Woli (Podkarpackie), gdzie umacnianie są wały na rzece Łęg, powiedział, że "sytuacja jest niedobra i niestety rozwojowa, ponieważ niedobra jest prognoza".

"Sytuacja jest niedobra i niestety rozwojowa, ponieważ niedobra jest prognoza pogody. Rzeczka, która w normalnych warunkach ma 20-30 cm, teraz ma pięć metrów głębokości miejscami i rozlewa się na kilkaset metrów"

– mówił premier.

Zaznaczył, że może to grozić "podtopieniem całej miejscowości czy znacznej jej części". Odnosząc się do pracy strażaków i żołnierzy, powiedział, że ich "działania są bardzo ofiarne, solidarne i skuteczne".

"Pomagają sobie nawzajem również ludzie, sąsiedzi sąsiadom. Nie wszyscy mogą sami nosić te ciężkie worki. Tutaj są setki, tysiące czy dziesiątki tysięcy tych worków, które służą do ochrony domów. Postawa ludzi jest bardzo życzliwa, bardzo ofiarna. Pozostaje mieć nadzieję, że woda zacznie ustępować"

– zauważył.

Według premiera prognozy pogody nie są jednak optymistyczne. "Niestety ten niż, który się z Małopolski już powoli przemieszcza, to właśnie idzie na wschód, tutaj na Podkarpacie, do powiatu stalowowolskiego" – wyjaśnił.

Zwrócił również uwagę, że w niektórych miejscach poziom wody w rzece Łęg jest wyższy niż podczas powodzi w 2010 roku.

"To pokazuje skalę i rozmiar klęski. Niestety ta powódź przybiera. Pozostaje mieć nadzieję, że woda zacznie opadać. Ale na pewno dobrze, że tutaj na miejscu są wszystkie jednostki możliwe straży pożarnej, 130 żołnierzy z jednostek wojskowych, z Wojsk Obrony Terytorialnej"

– podkreślił.

Zapewnił, że mieszkańcy potwierdzają dobrą koordynację prac przy umacnianiu wału. "Na pewno jest to budujące w tych nieszczęśliwych okolicznościach" – dodał.

Na rzece Łęg w Rudzie od kilkunastu godzin wał przeciwpowodziowy umacniają strażacy. Po wizycie w Rudzie w gminie Bojanów premier Morawiecki pojechał do miejscowości Wrzawy w powiecie tarnobrzeskim, gdzie także trwa akcja przeciwpowodziowa.

Na Podkarpaciu od północy w piątek strażacy interweniowali ponad 400 razy w związku z intensywnymi opadami deszczu. W regionie w działania przeciwpowodziowe jest zaangażowanych około 2,3 tys. strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

W związku ze wzrostem stanu wód w rzekach Wisłoka, Wisłok, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły w regionie pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w powiatach: jasielskim, dębickim, mieleckim, ropczycko-sędziszowskim, kolbuszowskim, tarnobrzeskim i w Tarnobrzegu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl