Żądamy zwrotu czarnych skrzynek i wraku - demonstracja przed rosyjską ambasadą. NASZA RELACJA

  

"Pod rosyjską ambasadą żądamy wydania wraku rządowego samolotu i zwrotu czarnych skrzynek" - zapowiadał dzisiejszy protest Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Przeddzień 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej przed placówką dyplomatyczną Rosji spotykają się Polacy walczący o prawdę o przyczynach tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

Mimo że od tragedii smoleńskiej mija sześć lat, Federacja Rosyjska wciąż nie zwróciła najważniejszych dowodów w sprawie, takich jak czarne skrzynki i rejestratory lotu czy przede wszystkim wrak rządowego tupolewa, którym prezydent Lech Kaczyński i pozostali przedstawiciele polskiej delegacji lecieli na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Dlatego dzisiaj demonstrujemy przed ambasadą Rosji.


fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Godz. 18.40: Wystąpienie Ewy Stankiewicz przed rosyjską ambasadą:Godz. 18.37: Na manifestacji są przedstawiciele wielu Klubów „Gazety Polskiej”

Godz. 18.34: Zebrani śpiewają Mazurka Dąbrowskiego.

Godz. 18.23: - Póki nie ukarzemy karą śmierci za śmierć polskiego prezydenta, nie możemy mówić o suwerennym polskim państwie - powiedziała Ewa Stankiewicz, szefowa Solidarnych 2010.Godz. 18.20:Godz. 18.14: - Świat się musi przygotować, by nie miał Smoleńska na skalę światową - powiedział Tomasz Sakiewicz.Godz. 18.12: - Domagamy się podstawowych dowodów w śledztwie: zwrotu wraku, zwrócenia oryginałów czarnych skrzynek, wyjaśnienia, dlaczego zniknęły nagrania z wieży - stwierdził Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Godz. 18.07: - Spotykamy się tu, żeby obronić prawdę i upomnieć się o tych, którzy zginęli w Katyniu i Smoleńsku oraz po to, by zademonstrować poparcie dla rządu - powiedział Witold Szpiczyński, szef Klubu „Gazety Polskiej” w Otwocku.Godz. 18.00: Właśnie rozpoczyna się demonstracja przed rosyjską ambasadą.
Można również obserwować wydarzenia sprzed rosyjskiej ambasady dzięki relacji prowadzonej przez VD Gazeta Polska (kliknij z obrazek)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Napadli z nożem na taksówkarza. Usłyszeli zarzuty

zdjęcie ilustracyjne / policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 17-latka i 16-latkę, którzy napadli na taksówkarza w Pruszkowie. Oboje usłyszeli zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia; grozi im do 12 lat więzienia - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Do napadu doszło w minioną środę na jednym z niestrzeżonych parkingów. Napad zarejestrowała kamera wewnątrz taksówki, a nagranie trafiło do mediów społecznościowych i na kanał YouTube. Udostępnił je m.in. Związek Zawodowy "Warszawski Taksówkarz", który apelował o pomoc w odnalezieniu napastnika i jego towarzyszki.

Na nagraniu widać dwoje młodych ludzi podróżujących taksówką; gdy zbliżają się do celu, taksówkarz podaje cenę za kurs. Wówczas nastolatek pyta kierowcę, czy będzie miał wydać ze stu złotych. Gdy kierowca sięga do portfela, chłopak chwyta go za gardło, przystawiając nóż. "Bierz pieniądze!" - krzyczy do dziewczyny. Następnie oboje uciekają.

W sobotę Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie poinformowała, że po dokonaniu napadu sprawcy udali się na dworzec PKP w Warszawie i wsiedli do pociągu w kierunku Katowic.

"Nie spodziewali się, że pruszkowscy policjanci błyskawicznie ustalili, gdzie się znajdują, i podjęli współpracę z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego w Opocznie. Już po dwóch godzinach od napadu, dzięki sprawnym działaniom policjantów, sprawcy zostali zatrzymani na stacji PKP w Opocznie"

- poinformowała policja.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie nastolatkom zarzutu dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

"Sąd Rejonowy w Pruszkowie na wniosek prokuratury zastosował wobec 17-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu na trzy miesiące. Sprawę nieletniej rozpatrzył Sąd Rejonowy w Warszawie"

- przekazała Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie. Jak dodała, 16-latka również najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia nastolatkom grozi do 12 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl