Tylko w ciągu trzech miesięcy Komitetowi Obrony Demokracji udało się zebrać... aż 1,3 mln złotych na działalność. To za te pieniądze lider KOD Mateusz Kijowski oraz jego współpracownicy udali się w tak szeroko reklamowaną przez nich podróż do USA. Podczas niej obfotografowali się m.in. na lotnisku i w nowojorskim metrze.

Informację o 1,3 mln zebranych funduszy podał „Super Express”, którego dziennikarze dotarli do sprawozdania KOD, które obejmuje okres od 7 grudnia ubiegłego roku do 29 lutego 2016 roku. „ I tak dzięki wpłatom na Komitet uzbierano 665 tys. zł, dzięki zbiórce pieniędzy (m.in. do puszek podczas manifestacji) 322 tys. zł, poprzez portal Zrzutka.pl 180 tys. zł, a przelewów indywidualnych wpłynęło na kwotę 164 tys. zł. W sumie udało się zebrać 1,33 mln zł” – podała gazeta. W tym samym okresie KOD wydał około 150 tys. m.in. drukując ulotki, robiąc znaczki, wynajmując sale konferencyjne.

Sam Kijowski w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że również obecny wyjazd jego oraz kilku jego współpracowników jest opłacony przez KOD z pieniędzy pochodzących ze zbiórek. Tę podróż zapowiadano szeroko. Miały być „wykłady” w Freedom House, a niektórym nawet marzyło się „przyjęcie” w Kongresie USA oraz rozmowy dwustronne Kijowskiego z Barackiem Obamą.

CZYTAJ WIĘCEJ: Odkryliśmy kłamstewka o wycieczce Kijowskiego do USA. NOWE szczegóły!

Rzeczywistość jest jednak inna...