Politycy PO blokowali wybór Polaka

"Skandal - PO blokuje wybór Polaka J Wojciechowskiego do Trybunału UE" - tak skomentowała eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska przebieg dzisiejszego posiedzenia Komisji Kontroli Budżetowej Parlam

Zbyszek Kaczmarek
"Skandal - PO blokuje wybór Polaka J Wojciechowskiego do Trybunału UE" - tak skomentowała eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska przebieg dzisiejszego posiedzenia Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego (CONT), w którego trakcie odbyło się wysłuchanie kandydatów do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Kandydatem rekomendowanym przez polski rząd jest europoseł Janusz Wojciechowski. Przeciw były dwie przedstawicielki Platformy Obywatelskiej.

"Wojciechowski od 12 lat jest posłem do PE (wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa), przez 13 lat był sędzią sądów w Polsce: od rejonowego, przez okręgowy, apelacyjny po Sąd Najwyższy. Wreszcie przez 6 lat był prezesem Najwyższej Izby Kontroli" - przypomina telewizjarepublika.pl

Pomimo to, w czasie wysłuchania w Brukseli polskiego kandydata, najbardziej przeciw były... polskie europosłanki! Oczywiście, z szeregów Platformy Obywatelskiej. Chodzi o Julię Piterę i Różę Thun.

– Europosłanki PO przeniosły sprawy polskie na arenę europejską i złamały żelazną zasadę popierania polskich kandydatów na wysokie stanowiska w UE. Ten atak został bardzo źle odebrany m.in. przez przewodniczącą komisji – oświadczyła Jadwiga Wiśniewska, eurodeputowana PiS, cytowana przez serwis Telewizji Republika.

 

Źródło: niezalezna.pl,telewizjarepublika.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo