Wybory do Podlasiu. Anna Maria Anders senatorem RP

  

Mandat do Senatu w uzupełniających wyborach na Podlasiu zdobyła Anna Maria Anders. Zdeklasowała swoich rywali zdobywając 30 661 głosów – podała Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku. Drugi był Mieczysław Bagiński - uzyskał 26 618 głosów.

Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Anders wystartowała w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim. Wybory uzupełniające w tym okręgu były konieczne, ponieważ wybrany tam na senatora Bohdan Paszkowski (PiS) został po jesiennych wyborach wojewodą podlaskim.

Frekwencja w okręgu nr 59 (obejmuje powiaty augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki ) była dość wysoka, wyniosła 17,11 proc. – podał Marek Rybnik z Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku. Do głosowania uprawnionych było około 380 tysięcy osób.

O godzinie 5 rano komisja podpisała protokół wyborów uzupełniających. Według niego wygrała Anna Maria Anders – kandydatka PiS – zdobywając 30 661 głosów.

Na drugim miejscu uplasował się Mieczysław Bagiński z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który był popierany także przez PO oraz Nowoczesną. Uzyskał 26 618 głosów.
 
W wyborach startowali również: Jerzy Ząbkiewicz (KWW Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu) z Suwałk – 4 177 głosów, Szczepan Barszczewski (KORWiN) z Białegostoku – 1992 glosy, Sławomir Gromadzki (KWW Szary Obywatel) z okolic Kolna – 764 głosy oraz Andrzej Chmielewski (Samoobrona) z Augustowa – 669 głosów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,bialystok.wyborcza.pl


Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl