Wybory do Podlasiu. Anna Maria Anders senatorem RP

Mandat do Senatu w uzupełniających wyborach na Podlasiu zdobyła Anna Maria Anders. Zdeklasowała swoich rywali zdobywając 30 661 głosów – podała Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Mandat do Senatu w uzupełniających wyborach na Podlasiu zdobyła Anna Maria Anders. Zdeklasowała swoich rywali zdobywając 30 661 głosów – podała Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku. Drugi był Mieczysław Bagiński - uzyskał 26 618 głosów.

Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Anders wystartowała w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim. Wybory uzupełniające w tym okręgu były konieczne, ponieważ wybrany tam na senatora Bohdan Paszkowski (PiS) został po jesiennych wyborach wojewodą podlaskim.

Frekwencja w okręgu nr 59 (obejmuje powiaty augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki ) była dość wysoka, wyniosła 17,11 proc. – podał Marek Rybnik z Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku. Do głosowania uprawnionych było około 380 tysięcy osób.

O godzinie 5 rano komisja podpisała protokół wyborów uzupełniających. Według niego wygrała Anna Maria Anders – kandydatka PiS – zdobywając 30 661 głosów.

Na drugim miejscu uplasował się Mieczysław Bagiński z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który był popierany także przez PO oraz Nowoczesną. Uzyskał 26 618 głosów.
 
W wyborach startowali również: Jerzy Ząbkiewicz (KWW Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu) z Suwałk – 4 177 głosów, Szczepan Barszczewski (KORWiN) z Białegostoku – 1992 glosy, Sławomir Gromadzki (KWW Szary Obywatel) z okolic Kolna – 764 głosy oraz Andrzej Chmielewski (Samoobrona) z Augustowa – 669 głosów.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,bialystok.wyborcza.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo