Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy już o skandalicznym haśle „Duda na Wawel” skandowanym podczas demonstracji Amnesty International z udziałem sympatyków KOD. Tymczasem internauci ustalili, że jedna z widocznych na filmie osób to Draginja Nadażdin - dyrektor Amnesty International Polska, która brała również udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Należy dodać, że kobieta sama nie skanduje hasła „Duda na Wawel”, lecz dopiero po chwili próbuje przerwać manifestującym i zaczyna skandować „Prawa człowieka!”.

Amnesty International zorganizowało demonstrację przeciw zapisom w ustawie o policji. Pojawili się na niej również sympatycy KOD-u. Podczas protestu usiłowano intonować najróżniejsze hasła. Jednak manifestującym najbardziej przypadło do gustu jedno: „Duda na Wawel”. W internecie pojawiło się nagranie zatytułowane „KOD wysyła Prezydenta na Wawel?”

CZYTAJ WIĘCEJ: Chamstwo na manifestacji przed Pałacem Prezydenckim. „Duda na Wawel” - wrzeszczeli. WIDEO
 
Po opublikowaniu filmu w mediach społecznościowych zawrzało. Internauci ustalili, że jedna z kobiet widoczna na nagraniu, to Draginja Nadażdin kierująca polskim oddziałem Amnesty International. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że brała ona udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. Na spotkanie prezydent zaprosił przedstawicieli protestujących przeciwko ustawie o policji i ustawom dotyczących uprawnień służb specjalnych.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Obie strony stwierdziły, że są zadowolone z rozmowy.

Pomimo licznych apeli internautów, Draginja Nadażdin jeszcze nie odniosła się oficjalnie do całej sprawy, jedynie na Twitterze Amnesty International pojawia się informacja, że "organizatorzy szybko zareagowali i odcięli się od tych haseł".

Internauci przypominają również, że Draginja Nadażdin w 2014 r. została odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi  za „wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce”.

 ZOBACZ FILM: