Bronią Polski! Manifestacja Klubów „GP” przed Parlamentem Europejskim - ZDJĘCIA

  

Kluby „Gazety Polskiej” i Stowarzyszenie Solidarni 2010 protestują przed Parlamentem Europejskim. – Jesteśmy tutaj, żeby wesprzeć premier Beatę Szydło i poinformować europarlamentarzystów o prawdziwej sytuacji w Polsce – mówi niezalezna.pl Paweł Piekarczyk, który jest na miejscu.

Pod parlamentem Europejskim zgromadziło się około 200 osób, wśród których są też górnicy. Głównym hasłem jest: demokracja w Polsce ma się dobrze! Wśród transparentów są też takie: Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. Liczne transparenty w języku francuskim, angielskim i polskim przykuwają uwagę przechodniów i mediów - piszą na stronie solidarni2010.pl.

Do demonstrantów wyszli: prof. Ryszard Legutko oraz Anna Fotyga.

Organizatorzy manifestacji przygotowali z tej okazji specjalne oświadczenie.

„Nasz protest ma na celu poinformowanie opinii międzynarodowej o tym, że demokracja w Polsce ma się dobrze, wbrew rozpowszechnianym ostatnio pomówieniom! Przestrzeganie standardów demokratycznych w naszym kraju nie budzi zastrzeżeń w oczach większości polskich obywateli i wyborców. Polacy oczekują ze spokojem i nadzieją na zmiany, jakie obecny rząd premier Beaty Szydło i prezydent Andrzej Duda zapowiadają i kolejno dokonują w naszym kraju” – czytamy w oświadczeniu.


(fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska)

Protestujący nie szczędzą ostrych słów pod adresem byłej ekipy rządzącej w Polsce, która, jak piszą, „wciąż broni swoich interesów”. Przestrzegają, że nie cofną się przed wywołaniem międzynarodowego kryzysu.
Podkreślają:

„Czekaliśmy na taką »dobrą zmianę« od kilku lat! W Polsce narastał poważny kryzys zaufania do poprzedniej ekipy Platformy Obywatelskiej, która rządziła osiem lat! Potęgowały się z roku na rok: korupcja, marnotrawienie państwowych pieniędzy, zamykanie ust niewygodnym urzędnikom i zwalnianie ich z pracy, manipulowanie wymiarem sprawiedliwości”.


(fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska)

Organizatorzy protestu apelują do polityków UE o nieuleganie manipulacjom dokonywanym „przez polityków i grupy mediów związanych ze starym układem władzy w Polsce”.

„Przyjechaliśmy do Strasburga, by w imieniu obywateli Polski, którzy w wolnych demokratycznych wyborach zmienili układ sił politycznych w swoim kraju, zaprotestować wobec zamachu na naszą suwerenność ze strony grupy polityków UE i wyrazić naszą dumę z Polskiego Rządu i Prezydenta” – podkreślają stanowczo w swoim oświadczeniu.


(fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska)

Zobacz wideo:


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Senator z PO straszył... klątwą i ryzykowaniem życia. „Można mówić o próbach zastraszenia”

na zdjęciu senator PO Jerzy Fedorowicz / M. Józefaciuk - Kancelaria Senatu

  

Gigantyczne emocje wywołały słowa senatora PO Jerzego Fedorowicza o politykach opozycji, którzy zdecydowaliby się przejść na stronę PiS. Odnosząc się do jego wypowiedzi zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel nie przebiera w słowach i zwraca uwagę, że w tym przypadku z pewnością „można mówić o próbach zastraszenia”.

Fedorowicz pytany był w piątek przez dziennikarzy, czy ktoś z senatorów opozycji może przejść na stronę PiS, aby zapewnić temu klubowi większość.

Człowiek, który w tym momencie, w którym taka ważna rzecz się stała w polskiej polityce nagle zmieni front i odejdzie od ludzi, którzy na niego głosowali, będzie obłożony anatemą do trzech pokoleń, to jest pewne. Jeżeli ktoś ma odwagę taką, żeby zaryzykować swoje życie, swoich dzieci i wnuków, to proszę bardzo. Ja takiego człowieka wśród ludzi wybranych przeciwko dzisiejszej władzy nie znam.
- odpowiedział senator.
[polecam:https://niezalezna.pl/293525-jakie-moga-byc-konsekwencje-przejscia-do-klubu-pis-polityk-po-zycie-swoje-swoich-dzieci-i-wnukow]

Do słów senatora Platformy Obywatelskiej odniósł się zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. Radosław Fogiel podkreślił, że jest to pewna nowość na scenie politycznej - jeśli chodzi o język polityczny.

Mam nadzieję, że pan senator się tylko zagalopował, bo wypowiedzi, w których używa się sformułowań, że ktoś miałby obawiać się o życie nie tylko swoje, ale też swoich dzieci i wnuków są bardzo niepokojące i budzą bardzo złe skojarzenia. Myślę, że są niedopuszczalne w dyskursie politycznym i w przestrzeni publicznej. Oczekiwalibyśmy oczywiście wycofania się z tych słów. Chyba, że to są jakieś nowe standardy w Platformie Obywatelskiej, które już sugerowałyby jednak organizację innego typu niż partia polityczna
- mówił Fogiel.

Dopytywany, czemu te słowa miały służyć i czy były przestrogą dla senatorów opozycji wicerzecznik PiS odparł, że „w tej formule przestroga to bardzo delikatne słowo”.

Myślę, że tu raczej można mówić o próbach zastraszenia.
- podkreślił.

W Senacie dzięki tzw. paktowi senackiemu opozycji udało się zdobyć większość - 51 mandatów. „Pakt senacki” to porozumienie, które zawarły latem: Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), Lewica (SLD, Lewica Razem, Wiosna) i PSL - Koalicja Polska (m.in. PSL i Kukiz'15). W ramach „Paktu senackiego” w zdecydowanej większości okręgów opozycja wystawiła przeciwko PiS tylko jednego kandydata na senatora.

PiS uzyskał 48 mandatów w Senacie. Koalicja Obywatelska – 43 mandaty, PSL – trzy, a SLD – dwa. W Senacie zasiądą także startujący z własnych komitetów: obecna senator niezależna Lidia Staroń, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, były prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski oraz były sekretarz generalny PO i były wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl