NASZ NEWS: jest akt oskarżenia w sprawie wyborów samorządowych!

  

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie podpisano dziś akt oskarżenia wobec Romualda D., wicedyrektora Krajowego Biura Wyborczego ds. informatycznych. Romuald D. został oskarżony o niedopełnienie obowiązków w związku z zakupem i użyciem w wyborach samorządowych wadliwego oprogramowania od firmy Nabino.

Romuald D. zarzuty usłyszał już w listopadzie 2015 r. Dziś już oficjalnie podpisano wobec niego akt oskarżenia. Chodzi o nieumyślne niedopełnienie obowiązków.

W akcie oskarżenia podkreślono m.in., że działania Romualda D. doprowadziły do utraty zaufania dla PKW i procesu wyborczego. Według naszych informacji prokuratura będzie chciała udowodnić, że D. miał świadomość wadliwości systemu wyborczego. Testy, które wykonywano przed wyborami, nie gwarantowały bowiem poprawnego działania oprogramowania.

W postępowaniu prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową przesłuchano m.in. kontrolerów NIK, których ustalenia były miażdżące dla PKW i Krajowego Biura Wyborczego.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

„Lewica nie będzie totalną opozycją”

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Lewica w Sejmie nie będzie totalną opozycja - zapowiedział wicemarszałek Sejmu i lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Zapewnił też, że formacje tworzące w Sejmie klub Lewicy: SLD, Wiosna i Lewica Razem nie popadną w spory.

"Idzie dobry czas dla lewicy"

- ocenił Czarzasty w czwartek w radiowej Trójce.

Pytany o możliwe spory pomiędzy partiami tworzącymi klub Lewica, zapewnił, że "na lewicy jest ludzik i dystans".

"Idziemy wspólnie do przyszłości"

- dodał.

Czarzasty zdeklarował też, że Lewica w Sejmie nie będzie "totalną opozycją". 

"Te rzeczy, które będą dobrze, rozsądnie zgłaszane (przez inne frakcje w Sejmie) będziemy popierali"

- obiecywał.

Zapowiedział przy tym, że klub Lewicy nie poprze zgłoszonego przez posłów PiS projektu znoszącego ograniczenie górnego limitu składek emerytalnych i rentowych, czyli tzw. trzydziestokrotność.

Zapytany o zapowiadane zjednoczenie SLD z partią Wiosna Roberta Biedronia. Zapewnił, że zjednoczenie to nie będzie polegać na "wchłonięciu" Wiosny przez Sojusz.

"To nie są takie zasady, nie ma takiego pomysłu"

- dodał.

Wyjaśniając zasady na jakich SLD ma się połączyć z Wiosną Czarzasty stwierdził, że to będzie konsolidacja, która zapewni lewicy w Polsce większe poparcie wśród wyborców niż to, które te dwie formacje uzyskałyby startując w wyborach oddzielnie.

"Chcemy się po prostu zjednoczyć"

- powiedział.

Przyznał, że po takim zjednoczeniu powstanie nowa partia, z nową nazwą, "która będzie wsparta przez ludzi kilku pokoleń". Zapewnił też, że Wiosna chce zjednoczenia tak samo jak SLD.

Czarzasty poinformował też, że zjednoczenie może dotyczyć nie tylko SLD i Wiosny, ale też innych "mniejszych partii", którym została złożona oferta przyłączenia się do nowej lewicowej formacji. Szef SLD powiedział też, że na temat przyłączenia się do tej partii rozmawia z kilkoma stowarzyszeniami i fundacjami.

"Lewica ma różne odcienie i wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy"

- powiedział.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl