Premier Szydło: W tym roku do Polski trafi maksymalnie 400 uchodźców

  

Rząd RP zdecydował, że do końca 2016 roku do Polski trafi maksymalnie 400 uchodźców. Na konferencji prasowej premier Beata Szydło, odnosząc się do tej decyzji stwierdziła, że rząd Prawa i Sprawiedliwości szanując zasadę kontynuacji władzy - krytycznie odnosi się do decyzji poprzedników ws. przyjęcia imigrantów. - Chcemy skorzystać z prawa decydowania o tym jakie grupy uchodźców miałyby do Polski trafić - podkreśliła szefowa rządu. Jak dodała "ostatnie wydarzenia w Niemczech spowodowały, że dyskusja [o przyjmowaniu imigrantów] wraca na forum UE".


Rząd PO-PSL kierowany przez Ewę Kopacz we wrześniu 2015 r., pod koniec urzędowania zgodził się na przyjęcie kolejnej grupy uchodźców. Polsce, która już wcześniej zgodziła się na przyjęcie 2 tys. uchodźców, przypadło kolejne ponad 5 tys. osób.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości krytycznie odnosi się do decyzji poprzedników, choć szanuje je ze względu na zasadę ciągłości władzy. Jak mówi premier Beata Szydło "rzeczą nadrzędną przy każdej decyzji dotyczącej imigrantów jest sprawa bezpieczeństwa Polski i Polaków" i dlatego nowy rząd zgodzi się na przyjęcie w tym roku maksymalnie 400 uchodźców.

- W naszej ocenie decyzje, jakie zostały podjęte w Unii Europejskiej, sygnowane przez naszych poprzedników - to były niedobre decyzje. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest rządem stabilnym i rozumiemy, że jest kontynuacja władzy i te zobowiązania naszych poprzedników podejmujemy. Rzeczą nadrzędną przy każdej decyzji dotyczącej imigrantów jest sprawa bezpieczeństwa Polski i Polaków. W tej chwili wyraziliśmy gotowość do przyjęcia takiej liczby [400] uchodźców. Podkreślę jeszcze raz: gotowość. To dopiero pierwszy krok, przed nami kolejne procedury. Chcemy skorzystać z prawa decydowania o tym jakie grupy uchodźców miałyby do Polski trafić - ogłosiła na konferencji prasowej premier Beata Szydło

Szefowa rządu powołując się na zdarzenia z Niemiec, gdzie w noc sylwestrową doszło do zbiorowych napadów, kradzieży i molestowania Niemek przez imigrantów, zwróciła uwagę na zmianę nastawienia w UE ws. przyjęcia uchodźców. Według najnowszych danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji z 2015 r. wśród imigrantów i uchodźców 66 procent stanowią mężczyźni, a wśród małoletnich, którzy stanowią 20 proc. całości, 90 proc. to chłopcy. Jedynie 14 proc. wśród imigrantów i uchodźców to kobiety

- W całej Unii Europejskiej jest dyskusja w tej sprawie [imigrantów]. Ostatnie wydarzenia w Niemczech spowodowały, że ta dyskusja wraca na forum UE - zaznaczyła premier Szydło na konferencji prasowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

MOCNE! „Korzenie sitw akademickich sięgają stalinizmu. Do dziś wrogów eliminują bezwzględnie”

kadr z programu "Wywiad z chuliganem" Piotra Lisiewicza / fot. Telewizja Republika

  

Tak mocno o akademickich sitwach nie mówił jeszcze nikt! – Na uniwersytetach nie było mowy o rozliczeniu z komunizmem. Odwrotnie, u progu transformacji uniwersytety oczyszczono z nonkonformistów. Nowe kadry rekrutowane są od bardzo wielu lat na bazie „ustawianych” konkursów. I ta rekrutacja dokonuje się nie z powodów merytorycznych, a genetycznych i towarzyskich – mówi dr Józef Wieczorek, autor bloga akademickiego nonkonformisty. ZOBACZ ROZMOWĘ, KTÓRA OTWIERA OCZY! (FILM).

Ta rozmowa powinna wstrząsnąć wszystkimi, którzy decydują o stanie polskiej nauki. Dr Józef Wieczorek, geolog wyrzucony w 1986 r. Uniwersytetu Jagiellońskiego z powodu „negatywnego oddziaływania na młodzież akademicką”, wie o patologiach na polskich uczelniach więcej niż ktokolwiek inny w Polsce. Jest on autorem bloga akademickiego nonkonformisty, a także blogów poświęconych mobbingowi na uczelniach oraz lustracji – „Lustro nauki”.

Sprawa zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego przez władze Uniwersytetu Toruńskiego za felieton o LGBT, to wierzchołek góry lodowej. Wcześniej rektor Uniwersytetu Poznańskiego Andrzej Lesicki oficjalnie potępił abp Marka Jędraszewskiego, b. wykładowcę tej uczelni. Co najbardziej szokujące, poparcie dla stanowiska Lesickiego ogłosiła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jej prezydium decyzję podjęło JEDNOGŁOŚNIE.

Kto naprawdę rządzi na polskich uniwersytetach?

Dlaczego mówi się o czystce na uczelniach w stanie wojennym, a milczy się o ważniejszej czystce z roku 1986, która stworzyła podwaliny pod obecny akademicki establishment?

Jak dyktatura tego establishmentu szkodzi krytyce naukowej, przez co polskie uczelnie zajmują katastrofalne miejsca w światowych rankingach?

Dlaczego uniwersytety budują setki olbrzymich budynków, a w żaden sposób nie przekłada się na poziom polskiej nauki?

Jak ustawia się konkursy na uczelniane stanowiska?

Jak niszczeni są ci, którzy ujawniają plagiaty ważnych osób?

Jak mobbingowani są doktoranci?

Jak to możliwe, że w 2019 r. historycy boją się pisać nawet o czasach stalinowskich, jeśli dotyczy to osób zatrudnionych na ich uniwersytecie?

Cała rozmowa w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” poniżej:
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl