„Ma pan rozum i godność człowieka?” Młodzież kontra Stefan Niesiołowski

  

- Czy jest pan z siebie dumny i czy ma pan rozum i godność człowieka? - to pytanie, zadane w trakcie programu "Młodzież kontra" w TVP zszokowało Stefana Niesiołowskiego. - Możecie sobie klaskać do wieczora. Nie będę na to pytanie odpowiadał - oburzył się. Pytany, dlaczego mówi o cenzurze w TVP, skoro może występować, poseł Platformy Obywatelskiej zagroził, że w TVP będzie cenzura taka, jak w trakcie... stanu wojennego.

Stefan Niesiołowski w niedzielę gościł w studio TVP w Krakowie. W programie "Młodzież kontra" jedno z nadesłanych pytań brzmiało: "Czy pana obecność w studio nie zaprzecza przypadkiem tezie, że telewizja pod rządami Jacka Kurskiego nie pozwala wypowiadać się opozycji?"

Polityk PO oburzył się na takie stawianie sprawy i "popłynął":

To absurdalne pytanie. Jacek Kurski, nie wiem czy już urzęduje, to jest pierwszy dzień jego urzędowania. Ja formułuję mój zarzut dużo głębiej, poważniej. Mamy w telewizji przywrócenie cenzury. Ktoś powie, że co to za cenzura, skoro ja mówię, ale to jest sytuacja w pewnej perspektywie czasowej.

To jest sytuacja taka, że polityk został mianowany szefem telewizji, zwolniono - w największym skrócie mówię - zwolniono z pracy wszystkich pracowników telewizji i ten polityk przy pomocy swoich pomocników PiS-u, będzie przyjmował do pracy, według takiego kryterium, kto jest za PiS-em będzie pracował. Kto jest przeciw - będzie zwolniony. To jest weryfikacja, to jest dokładnie to, co było w stanie wojennym
- oburzał się Stefan Niesiołowski. Dodał przy tym, że Jacka Kurskiego "osobiście lubi" i "ma do niego sympatię".

Warto tutaj przypomnieć, co Stefan Niesiołowski mówił w styczniu 2008 r. ​Poseł PO w stacji TVN24 przekonywał, że ówczesny prezes TVP Andrzej Urbański, prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański oraz wiceprezes Polskiego Radia Jerzy Targalski realizowali interesy tylko jednej partii i "dawno już powinni odejść".

Ci ludzie się skompromitowali i nie powinni już żadnych funkcji w wolnej Polsce pełnić

- mówił ówczesny wicemarszałek z Platformy Obywatelskiej. 

W niedzielę o zwalnianiu za poglądy Stefan Niesiołowski mówił już z dezaprobatą

W tej chwili w Polsce wyrzuca się ludzi z pracy, z administracji, z policji, z wielu innych miejsc, także z mediów. Wyrzuca się ludzi z pracy ze względów politycznych. Także za to siedziałem w więzieniu wiele lat, by ktoś kto w Polsce w uczciwy i dobry sposób pracuje był bezpieczny o swoje miejsce pracy i PiS tę zasadę łamie i to jest hańba. Dlatego jestem za tym, żeby ta partia jak najkrócej rządziła. Bo zasada wyrzucania ludzi z pracy ze powodów politycznych, jest zasadą haniebną, którą wprowadzili komuniści w Polsce.

Na koniec przedstawiciel Stowarzyszenia Libertariańskiego odczytał oświadczenie, pod którym podpisało się większość młodzieżówek obecnych w studio:

My, niżej podpisani przedstawiciele młodzieżówek partii politycznych, ruchów społecznych, stowarzyszeń oraz kół naukowych, pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec postawy, jaką reprezentuje dzisiejszy gość programu „Młodzież Kontra” pan Stefan Niesiołowski. Nie akceptujemy retoryki przepełnionej grubiańskimi określeniami i pogardą do wszystkich, którzy z panem posłem się nie zgadzają. Potępiamy z całą stanowczością sposób, w jaki wypowiada się pan poseł, który nie jest według nas godny posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Sprzeciwiamy się także wzywaniu przez pana posła obcych krajów do podejmowania interwencji w Polsce, co według nas jest nawoływaniem do zupełnej utraty suwerenności, a także innym, antypolskim, antyobywatelskim i antywolnościowym hasłom, jakie pan poseł reprezentuje.


Na koniec młody człowiek zadał krótkie pytanie: "Czy jest pan z siebie dumny i czy ma pan rozum i godność człowieka?"

Oświadczenie i burza oklasków po jego odczytaniu zdenerwowało posła PO. - Możecie sobie klaskać do wieczora. Niczego to nie zmieni. Pytanie jest obelżywa, bezczelne i nie będę na to pytanie odpowiadał - stwierdził Niesiołowski.

Po chwili polityk dostał okolicznościowy prezent. Książkę o uzależnionych od nienawiści:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kolejna rezolucja ws. brexitu

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/daniel_diaz_bardillo

  

Parlament Europejski przegłosował kolejną rezolucję w sprawie brexitu, sygnalizując, że UE zgodzi się na jego odroczenie, jeśli władze Wielkiej Brytanii o to wystąpią i będzie ku temu odpowiedni powód.

"Parlament Europejski jest otwarty na ewentualne przedłużenie okresu negocjacyjnego przewidzianego w art. 50, jeżeli zażąda tego Zjednoczone Królestwo, pod warunkiem, że jest to uzasadnione i ma konkretny cel, taki jak uniknięcie brexitu bez porozumienia, przeprowadzenie wyborów powszechnych lub referendum, uchylenie art. 50 lub zatwierdzenie umowy o wystąpieniu"

- czytamy w komunikacie PE.

W przyjętym podczas sesji plenarnej przy 544 głosach za, 126 przeciw i 38 wstrzymujących się dokumencie eurodeputowani podkreślili, że popierają "uporządkowany brexit", czyli skoordynowany i zaplanowany proces występowania Wielkiej Brytanii z UE, realizowany zgodnie z wynegocjowaną przez obie strony umową.

"Dzisiaj wysyłamy silny sygnał, że nasze stanowisko jest niezmienne. Podobnie jak poprzedni Parlament Europejski, ten również nadal będzie bronił praw obywateli, nalegał na irlandzki mechanizm ochronny i uczciwe porozumienie finansowe między UE a Wielką Brytanią"

- oświadczyła po głosowaniach europosłanka Danuta Huebner (PO, EPL), która jako jedyna polska eurodeputowana jest członkinią grupy sterującej ds. brexitu.

Rezolucja potwierdziła poparcie nowego europarlamentu dla obecnej strategii UE przed kluczowym październikowym szczytem unijnych przywódców. Europosłowie zaznaczyli, że obowiązująca umowa o wystąpieniu ze Wspólnoty uwzględnia zarówno nieprzekraczalne granice negocjacyjne Zjednoczonego Królestwa, jak i UE.

W rezolucji zwrócono uwagę, że umowa chroni prawa obywateli europejskich i brytyjskich, przewiduje mechanizm rozliczeń finansowych wynikających z zobowiązań Zjednoczonego Królestwa wobec UE i reguluje kwestię wniosku Wielkiej Brytanii o okres przejściowy. Bez porozumienia żadna z tych kwestii nie będzie zagwarantowana. Eurodeputowani wyrazili obawy związane z wdrażaniem przez Wielką Brytanię systemu przyznawania statusu osoby osiedlonej obywatelom UE mieszkającym w tym kraju.

Porozumienie rozwodowe, o czym przypomnieli eurodeputowani, wprowadza niezbędny mechanizm ochronny, tzw. backstop, który ma na celu zagwarantowanie status quo w Irlandii poprzez utrzymanie w mocy pokojowego porozumienia wielkopiątkowego.

Europosłowie potwierdzili, że byliby gotowi powrócić do pierwotnej propozycji UE dotyczącej mechanizmu ochronnego obejmującego tylko Irlandię Północną (jednak na nią nie zgodziła się wcześniej Wielka Brytania). UE jest otwarta na dyskusję w sprawie "rozwiązań alternatywnych", jeżeli tylko będą one wiarygodne z prawnego i operacyjnego punktu widzenia oraz zgodne z mandatem negocjacyjnym UE.

Europosłowie podkreślają jednak, że nie wyrażą zgody na porozumienie pozbawione mechanizmu ochronnego zapobiegającego powrotowi twardej granicy między Irlandią a Irlandią Północną.

PE oświadczył, że biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w Zjednoczonym Królestwie, Brytyjczycy musieliby przyjąć pełną odpowiedzialność za "brexit bez porozumienia" oraz wynikające z niego konsekwencje.

"Scenariusz zakładający brak porozumienia nie usunąłby zobowiązań Zjednoczonego Królestwa dotyczących rozliczeń finansowych, ochrony praw obywateli oraz przestrzegania porozumienia wielkopiątkowego, co jest niezbędnym warunkiem zatwierdzenia przez Parlament wszelkich przyszłych stosunków między UE a Zjednoczonym Królestwem"

- ostrzega PE.

Wprawdzie PE nie bierze udziału bezpośrednio w negocjacjach, ale porozumienie o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE i przyszłe umowy o stowarzyszeniu lub umowy międzynarodowe z Wielką Brytanią będą musiały zostać zatwierdzone przez eurodeputowanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl