Podczas sylwestrowej nocy w Kolonii tysiąc imigrantów otoczyło kilkadziesiąt kobiet. Okradali je, napastowali i próbowali gwałcić. Media przez kilka dni milczały, stronę w tej sprawie zajęli internauci. Na tę okazję powstał hashtag #HelpGermanyDefendDemocracy (pomóżmy Niemcom w obronie demokracji). Użytkownicy sieci przypominają, jak Niemcy witali u siebie „uchodźców”. Jednocześnie odwołują się do zainteresowania zachodnich sąsiadów stanem demokracji w Polsce i w związku z tym apelują, by UE objęła nadzorem ten kraj. „Czy nasz MSZ RP mógłby zainteresować się naszymi sąsiadami? Niemcom trzeba pomóc, bo wyraźnie sobie nie radzą” - piszą internauci.

Teren przy dworcu w Kolonii przez kilka godzin wyglądał jak strefa wojenna. Ponad tysiąc imigrantów z krajów arabskich najpierw odpaliło w tłumie fajerwerki i race, powodując popłoch, a następnie otoczyło zdezorientowane kobiety, obmacując je i kradnąc należące do nich przedmioty. Doszło też do wielu prób gwałtu.

W tym czasie w nikt o tym nie mówił. Skala tego wydarzenia była jednak tak wielka, że nie dało się sprawy zamieść pod dywan. Dodatkowo okazało się, że nie był to jednostkowy przypadek. W Hamburgu imigranci także atakowali kobiety. 

Później niemiecka telewizja ZDF przeprosiła i przyznała, że błędem był brak bieżącej relacji o tych wydarzeniach.
W mediach społecznościowych podniosła się wrzawa. Internauci szydzą jednak z Niemców. Dlaczego? Niemieccy politycy wnikliwie chcieli przyglądać się polskiej demokracji pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

Niemiecki komisarz Guenther Oettinger domagał się kontroli UE w Polsce.

Wiele przemawia za uruchomieniem teraz mechanizmu kontrolipraworządności i objęciem Warszawy nadzorem

– powiedział komisarz w rozmowie z gazetą "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".
 
Żelazna Logika przedstawiła kilka faktów. Napisali:

1. W Kolonii ok. 1000 osób nieeuropejskiego pochodzenia urządziło sobie polowanie na kilkadziesiąt kobiet. Dokonano co najmniej jednego gwałtu, prób kolejnych, oraz kilkudziesięciu rabunków.

2. W ubiegłym roku doszło do ponad ośmiuset podpaleń ośrodków dla uchodźców przez Niemców.

3. Kilka tygodni temu odwołano mecz piłkarski Niemcy-Holandia z uwagi na bardzo duże zagrożenie zamachem terrorystycznym.

4. Podczas sylwestra w Monachium policja apelowała o unikanie miejsc publicznych ze względu na duże ryzyko zamachu.

W związku z krytyczną sytuacją w Niemczech, łamaniem demokratycznych zasad i początkiem wojny domowej, my jako najbliższy sąsiad Niemiec, które zawsze były żywo zainteresowane losami naszej demokracji, powinniśmy w podzięce za lata troski wystąpić na forum europejskim o objęcie nadzorem tego kraju.

‪#‎HelpGermanyDefendDemocracy !


Na Twitterze zawrzało. Internauci wraz z hastagiem HelpGermanyDefendDemocracy najczęściej drwią ze zdziwienia Niemców ostatnimi wydarzeniami.

Jest też trochę historii...Przypominają jak witano i zapraszano imigrantów