13 grudnia - marsz wolności i solidarności

13 grudnia już po raz drugi w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez PiS Marsz Niepodległości i Solidarności.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
13 grudnia już po raz drugi w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez PiS Marsz Niepodległości i Solidarności. – Chcemy w tym szczególnym dniu upamiętnić ofiary stanu wojennego, ludzi solidarności i wszystkich wielkich Polaków, którzy walczyli o naszą wolność – podkreśla poseł Joachim Brudziński.

Podobnie jak w zeszłym roku marsz wyruszy o godz. 13 z pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Uczestnicy manifestacji przejdą Alejami Ujazdowskimi przed pomnik Józefa Piłsudskiego, zatrzymując się po drodze przed pomnikiem Romana Dmowskiego.

Swój udział w marszu zapowiedziały także kluby „Gazety Polskiej”. – Mam nadzieję, że inne organizacje patriotyczne przyłączą się do nas. Kluby „GP” miały ogromny udział w zwycięstwie PiS, wspierały i będą wspierać działania i zmiany wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość, dlatego 13 grudnia wszyscy jedziemy do Warszawy zapowiada prezes klubów „GP” Ryszard Kapuściński.

Organizatorzy podkreślają, że na marszu nie zabraknie haseł odnoszących się do bieżącej sytuacji politycznej, w tym nagonki na rząd PiS i prezydenta Andrzeja Dudę. – Wszystkich, którzy mogą przyjechać, prosimy: Przybądźcie! Nie poddawajmy się postkomunistycznej histerii organizowanej przeciw nam przez tych, którzy te wybory przegrali, i przez poddane im media. Nie dajmy sobie odebrać wyborczego zwycięstwa – zaapelowała prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS.

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo