Kto broni demokracji przed PiS? Prezenter stanu wojennego i znajomy Urbana

W pierwszym szeregu "demokratów" z KOD znalazł się Marek Barański - prezenter Dziennika Telewizyjnego w czasie stanu wojennego i współzałożyciel tygodnika "Nie"

twitter

W pierwszym szeregu "demokratów" z KOD znalazł się Marek Barański - prezenter Dziennika Telewizyjnego w czasie stanu wojennego i współzałożyciel tygodnika "Nie". Barański został zauważony wśród osób manifestujących poparcie dla Trybunału Konstytucyjnego na zdjęciu zamieszczonym na pierwszej stronie przez „Trybunę”.


Marka Barańskiego zauważył wśród KOD-owców dziennikarz Jacek Łęski. Wrzucił on na Twittera fotografię z czołówki "Trybuny". 68-letni prezenter stoi tam w pierwszym szeregu, wśród niewiele młodszych od siebie bojowników. Nad nimi łopoczące w wietrze transparenty: "Konstytucja, Trybunał, Demokracja". Rzuca się w oczy tytuł zamieszczony na zdjęciu: „Razem, młodzi przyjaciele”.


Marek Barański (rocznik 1947) zaraz po studiach polonistycznych na Uniwersytecie Warszawskim trafił do Zakładu Kryminalistyki Komendy Głównej Milicji Obywatelskiej. W latach 1972-1982 był związany z Polskim Radiem, później z Telewizją Polską. Podczas stanu wojennego prezentował felietony popierające władze komunistyczne i krytykujące opozycję.

Po 1989 r. pracował w „Trybunie”, a w 1990 r. był współtwórcą i dziennikarzem należącego do Jerzego Urbana tygodnika Nie". Pełnił tam m.in. funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo