Są oświadczenia majątkowe posłów. Bankowiec Ryszard Petru milionerem

Dziś opublikowano oświadczenia majątkowe wszystkich posłów. W Sejmie jest wiele nowych twarzy, więc szczególne zainteresowanie budzi majątek nowych parlamentarzystów. Np.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Dziś opublikowano oświadczenia majątkowe wszystkich posłów. W Sejmie jest wiele nowych twarzy, więc szczególne zainteresowanie budzi majątek nowych parlamentarzystów. Np. Ryszarda Petru - lidera Nowoczesnej - który, jak się okazuje, jest milionerem.

43-letni Ryszard Petru ma na koncie - w trzech bankach - prawie milion złotych. Ale oprócz tego zgromadził też spore zapasy gotówki w obcych walutach: 156 tys. euro i 166 tys. dolarów. Ma też ok. 150 tys. zł w papierach wartościowych.

Na tym nie koniec. W skład majątku lidera Nowoczesnej wchodzi też mieszkanie (193 m kw.) o wartości 870 tys. zł oraz dwa inne lokale - 54- i 60-metrowy - wycenione odpowiednio na 240 tys. zł i 100 tys. zł.

Ryszard Petru ma też samochód Volvo XC60 z 2014 r. Jak sprawdziliśmy - ceny takiego auta, w zależności od silnika i wyposażenia - wahają się od 140 do 220 tys. zł.

W czasie kampanii wyborczej wyszło na jaw, że mimo tego lider Nowoczesna PL, przed wybuchem kryzysu finansowego, zapewniał w mediach, że zadłużanie się w szwajcarskiej walucie jest idealnym rozwiązaniem swój kredyt we frankach jakoś szybko przewalutował.


ZOBACZ OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE RYSZARDA PETRU

 


Źródło: niezalezna.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo