Donald Tusk demobilizuje wyborców swojej byłej partii: Rozumiem znużenie Platformą

Donald Tusk dotąd wstrzymujący się przed komentarzami do wyborów parlamentarnych - postanowił jednak wesprzeć partię Ewy Kopacz. Nie wyszło.

screen via 300polityka.pl
Donald Tusk dotąd wstrzymujący się przed komentarzami do wyborów parlamentarnych - postanowił jednak wesprzeć partię Ewy Kopacz. Nie wyszło. W wywiadzie telewizyjnym dla Polsat News były przewodniczący PO zniechęca wyborców Platformy. - Rozumiem znużenie Platformą i tych, którzy chcą zmiany - stwierdził przewodniczący RE.

"Donald Tusk po raz pierwszy od dłuższego czasu udzielił wywiadu telewizyjnego dla polskich mediów" - pisze portal 300polityka.pl, który cytuje słowa byłego premiera. Chwali on w rozmowie z dziennikarką Ewę Kopacz

- Jako były szef PO, mogę powiedzieć, że pani premier bardzo dobrze sobie z tym radzi. I to nie jest urzędowy komplement - stwierdził Tusk. - Nie sądzę, żebym ja znalazł jakieś cudowne rozwiązania, szczególnie na to zrozumiałe znużenie czy zmęczenie rządami PO. Platforma rządzi 8 lat - dodaje.

Dalej przewodniczący Rady Europejskiej stwierdza, że "jak ktoś rządzi, to popełnia błędy", zastrzegając, że "mówi to przede wszystkim we własnym imieniu".

- Z całą pewnością do tego dochodzi taka potrzeba nowości (…) Ale na tym też polega demokracja. Można robić dobre rzeczy – i uważam, że ten dorobek jest absolutnie na plus – ale równocześnie opinia publiczna i media są od tego, żeby nie wychwalać rządzących, ale mówić: „dobrze, tu było ok, ale jest źle tu, tu i tu” - zastanawia się Tusk.

Na koniec były przewodniczący PO stwierdza, że "dochodzi do takiego momentu, kiedy ludzie mówią: „no, a nuż to nowe będzie lepsze” i on "rozumie tych, którzy chcą zmiany”,

 


Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo