Donald Tusk demobilizuje wyborców swojej byłej partii: Rozumiem znużenie Platformą

  

Donald Tusk dotąd wstrzymujący się przed komentarzami do wyborów parlamentarnych - postanowił jednak wesprzeć partię Ewy Kopacz. Nie wyszło. W wywiadzie telewizyjnym dla Polsat News były przewodniczący PO zniechęca wyborców Platformy. - Rozumiem znużenie Platformą i tych, którzy chcą zmiany - stwierdził przewodniczący RE.

"Donald Tusk po raz pierwszy od dłuższego czasu udzielił wywiadu telewizyjnego dla polskich mediów" - pisze portal 300polityka.pl, który cytuje słowa byłego premiera. Chwali on w rozmowie z dziennikarką Ewę Kopacz

- Jako były szef PO, mogę powiedzieć, że pani premier bardzo dobrze sobie z tym radzi. I to nie jest urzędowy komplement - stwierdził Tusk. - Nie sądzę, żebym ja znalazł jakieś cudowne rozwiązania, szczególnie na to zrozumiałe znużenie czy zmęczenie rządami PO. Platforma rządzi 8 lat - dodaje.

Dalej przewodniczący Rady Europejskiej stwierdza, że "jak ktoś rządzi, to popełnia błędy", zastrzegając, że "mówi to przede wszystkim we własnym imieniu".

- Z całą pewnością do tego dochodzi taka potrzeba nowości (…) Ale na tym też polega demokracja. Można robić dobre rzeczy – i uważam, że ten dorobek jest absolutnie na plus – ale równocześnie opinia publiczna i media są od tego, żeby nie wychwalać rządzących, ale mówić: „dobrze, tu było ok, ale jest źle tu, tu i tu” - zastanawia się Tusk.

Na koniec były przewodniczący PO stwierdza, że "dochodzi do takiego momentu, kiedy ludzie mówią: „no, a nuż to nowe będzie lepsze” i on "rozumie tych, którzy chcą zmiany”,
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl


Wczytuję komentarze...

Zalewska wprost: "Nauczyciel musi być dobrze opłacany". Stały wzrost płac? Możliwy

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Namawiam premiera do wypracowania mechanizmu, dzięki któremu nauczyciele będą z roku na rok zarabiać więcej. Chodzi o stałą podwyżkę – mówi w piątkowym wydaniu "Super Expressu" minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Szefowa MEN przekonuje, że konieczne jest wypracowanie "mechanizmu stałego wzrostu płac" dla nauczycieli. Przyznaje, że nauczyciele "nie zarabiają wystarczająco. (…) Nauczyciel musi być dobrze opłacany" - dodaje.

Zalewska informuje, że nauczyciele "już zarabiają więcej. Kwotowy wzrost wynagrodzenia dla nauczyciela stażysty od 2017 do września 2019 to podwyżka rzędu 500 zł".

W ciągu 17 miesięcy wynagrodzenia nauczycieli wzrosną o 16,1 proc. Z budżetu państwa w latach 2017 – 2020 na podwyżki dla nauczycieli przeznaczymy 6,3 mld zł. To duże pieniądze" – mówi.

Minister edukacji zapewnia, że nie planuje likwidacji Karty Nauczyciela. "Pedagodzy zasługują na przywileje" – podkreśla. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl