„Newsweek” widział teściową Dudy, która... nie żyje. 14 kłamstw tygodnika Lisa

  

W poniedziałek kierowany przez Tomasza Lisa „Newsweek” opublikował tekst uderzający w szefa NSZZ „Solidarność”. Piotr Duda najpierw odpowiedział oświadczeniem, a we wtorek zorganizował konferencję prasową. Wyliczył czternaście kłamstw zawartych w artykule, który ukazał się w tygodniku.

Tekst „Newsweeka” dotyczył rzekomych luksusowych wakacji Piotra Dudy w kołobrzeskim hotelu. Przewodniczący „Solidarności” miał spędzać wakacje w uzdrowisku „Bałtyk” na koszt związku zawodowego. Miał tam m.in korzystać z apartamentu – w którym noc kosztuje 1300 złotych – na bardzo preferencyjnych warunkach. Miał też nie płacić za jedzenie i alkohol oraz zabiegi odnowy biologicznej, a dla jego psa personel miał przygotować ręczniki z wyhaftowanym imieniem i miski z napisami w złotym kolorze.

W czasie wtorkowej konferencji Duda ujawnił 14 kłamstw zawartych w artykule „Newsweeka”.

Szef „S” odniósł się m.in. do dat zawartych w tekście tygodnika. W dniach, w których rzekomo miał przebywać w domu wczasowym „Bałtyk”, był w Baku, na urlopie w Gliwicach, sesji krajowej w Gniewie, na konferencji w Łodzi, w Gdańsku, na uroczystościach u Bronisława Komorowskiego, na Śląsku oraz w Dobieszkowie.

Dodał też, że nie był w Kołobrzegu 27 razy, a pięć. I to służbowo. – „Newsweek” napisał, że byłem na wczasach. Prywatnie byłem jeden raz, przez 3,5 dnia. I to sam opłaciłem. Korzystałem z bazy zabiegowej, bo jest wliczona w cenę pobytu. Jeden zabieg na kolano i masaż kręgosłupa – mówił Piotr Duda.

W ZAŁĄCZNIKU 13 KŁAMSTW „NEWSWEEKA”

Odniósł się również do swojego rzekomego majowego pobytu w Kołobrzegu, podczas którego miał przedstawiać świadkowi – na którego powołał się „Newsweek” – swoich teściów. – Moja teściowa nie żyje od ponad 20 lat, a teść nigdy nie był w Kołobrzegu – podkreślił przewodniczący „Solidarności”.

Według tygodnika, „Bałtyk” prowadzony jest przez spółkę Dekom, która w całości ma należeć do NSZZ „Solidarność”. W tekście pojawił się zarzut, że część personelu miała zostać zatrudniona przez zewnętrzną firmę w ramach outsourcingu na tzw. umowach śmieciowych, których przeciwnikiem jest Piotr Duda.

Co do zatrudnienia na umowach śmieciowych: nikt nie jest zatrudniony na „śmieciówce”. Obowiązuje układ zbiorowy pracy, działa organizacja związkowa. Pokażcie mi drugiego takiego pracodawcę, który sam prosi inspekcję pracy o audyt – wyjaśnił Piotr Duda.

Piotr Duda odniósł się także do informacji dotyczących jego psa Kacperka. – Nie zamawiałem żadnych ręczniczków ani karmy „Eukanuba”, bo Kacper je „Royal”. I nie śpi na legowisku, od początku śpi z nami w łóżku – mówił przewodniczący NSZZ „Solidarność”. – Ale lubi pluszaki, więc może kupię mu pluszowego liska, naszyję na nim „Newsweek” i będzie miał gryzaczek – dodał.

Jego zdaniem atak „Newsweeka” mógł nastąpić z bardzo prozaicznej przyczyny, czyli z chęci osobistej zemsty redaktora naczelnego gazety. – Być może jest to aspekt osobistej zemsty pana Lisa. Niedawno wygrałem proces z jego małżonką Hanną Lis – stwierdził Duda.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,TVN24,onet.pl,niezalezna.pl,telewizjarepublika.pl


Wczytuję komentarze...

Kolejne uderzenie w mafię VAT. Zatrzymań dokonało ABW

Zdjęcie ilustracyjne / Piotr Galant/Gazeta Polska

  

Pięciu kolejnych członków grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT w wewnątrzwspólnotowym handlu maszynami zatrzymali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Oszustw dokonywano w oparciu o nieprawdziwe faktury.

Jak poinformował dziś rzecznik ministra koordynatowa służb specjalnych, do zatrzymania pięciu kolejnych członków grupy doszło w woj. śląskim – jeden z nich należał go grona organizatorów procederu. Są podejrzani o wyłudzenie co najmniej 4 mln zł. W całej sprawie zarzuty usłyszało już ponad 30 osób.

Według ustaleń śledztwa, w latach 2015-2016 w Polsce, Czechach, Niemczech i innych państwach Unii Europejskiej działała zorganizowana grupa przestępcza, której członkowie zajmowali się oszustwami podatkowymi z wykorzystaniem firm - tzw. słupów. Ich prezesami były inne zatrzymane w tej sprawie osoby, które otrzymywały na takiej podstawie nienależny zwrot podatku VAT.

- Przestępstwa te były dokonywane w oparciu o poświadczające nieprawdę, nierzetelne faktury VAT, na podstawie których poszczególne podmioty uzyskiwały nienależny zwrot podatku VAT w łącznej kwocie co najmniej 26 mln zł

– podał rzecznik. Dotychczas w toku postępowania sformułowano zarzuty wobec 31 osób.

Zatrzymanym ostatnio osobom przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wystawiania nierzetelnych dokumentów, oszustwa o wartości prawie 4 mln zł, prania brudnych pieniędzy oraz przestępstw skarbowych związanych z narażeniem na uszczuplenie podatku VAT.

Jeden z podejrzanych został aresztowany na trzy miesiące. Wobec pozostałych zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi katowicka delegatura ABW pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Podstawą wszczęcia postępowania był materiał dowodowy, zgromadzony m.in. w toku wielowątkowego śledztwa prowadzonego przeciwko byłemu naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu Marcinowi K. i innym urzędnikom tej jednostki.

Podejrzany o przyjmowanie łapówek naczelnik został aresztowany w lutym 2017 r. Po zatrzymaniu został odwołany ze stanowiska. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty dotyczące popełnienia 30 przestępstw korupcyjnych. Łączna kwota korzyści majątkowych, jakie miał przyjąć, przekracza 600 tys. zł. W sierpniu 2017 r. w areszcie Marcin K. popełnił samobójstwo. Od czasu przedstawienia zarzutów pierwszym osobom, w śledztwie pojawiły się także nowe wątki.

W tamtym postępowaniu przedstawiono zarzuty kilkudziesięciu podejrzanym; część z nich została już oskarżona. Wśród osób, które w usłyszały zarzuty w różnych wątkach sprawy, są m.in. urzędnicy skarbowi, prezesi klubów piłkarskich, którzy mieli korumpować naczelnika oraz przedsiębiorcy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts