​Klęska Słupska. Miasto zarządzane przez Roberta Biedronia na skraju bankructwa

  

To ciężka porażka dla miasta, kierowanego przez byłego posła Twojego Ruchu Roberta Biedronia. Słupsk przegrał proces, który miastu wytoczył wyrzucony z budowy słupskiego aquaparku wykonawca. Miasto ma zapłacić firmie Termochem 24 miliony złotych. Jednak takich pieniędzy w miejskim budżecie po prostu nie ma.

Taką decyzję podjął dzisiaj Sąd Arbitrażowy w Warszawie. To katastrofa finansowa dla miasta, bo w budżecie nie ma tych pieniędzy – informuje Radio Gdańsk. Nie mamy tych pieniędzy, grozi nam finansowa katastrofa stwierdził Biedroń po ogłoszeniu wyroku w rozmowie z reporterem Radia Gdańsk.
 
Firma Termochem to spółka, która przez prawie dwa lata budowała park wodny w Słupsku. Przedłużające się terminy oddania obiektu do użytku miał być powodem zerwania przez poprzednie władze miasta umowy z firmą. Władze Słupska zażądały od Termochemu zapłacenia kar umownych, które wynikały z niedotrzymania terminów oraz spowodowanie strat miasta. Według Radia Gdańsk, miały to być 24 mln zł. Takiej samej kwoty zażądał od Słupska niedoszły wykonawca aquaparku.
 
Budowa obiektu miała zostać zakończona dwa lata temu. Do tej pory na niedokończony aquapark wydano już 70 mln zł.
 
Słupsk ma trzydzieści dni na zapłacenie firmie Termochem 24 milionów złotych. „Zgodnie z wyrokiem Sądu Arbitrażowego w Warszawie Słupsk musi zapłacić 18 milionów złotych z dochodów majątkowych i 6 milionów złotych z dochodów bieżących. Miasto zaskarży tę decyzję jeszcze do sądu powszechnego, nie wstrzymuje to jednak zapłaty należności” – podaje Radio Gdańsk.
 
Biedroń rozpatruje możliwość „ratowania się ucieczką”. Bowiem, jak stwierdził w rozmowie z radiem, „liczy się z każdą ewentualnością”. Nawet utratą stanowiska prezydenta poprzez wprowadzenie w Słupsku zarządu komisarycznego– czytamy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl,Radio Gdańsk


Wczytuję komentarze...

Ciosek doradcą Biedronia został nieprzypadkowo? Macierewicz: To bardzo niebezpiecznie dla Polski

Stanisław Ciosek / By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85184163

  

Niedawno Robert Biedroń przedstawił byłego ambasadora Polski w Moskwie, Stanisława Cioska, jako swojego doradcę ds. międzynarodowych. Antoni Macierewicz podkreślił, że moment wskazania Cioska na doradcę był nieprzypadkowy. - Robert Biedroń chce znaleźć się na rosyjskiej linii, to bardzo niebezpieczne dla Polski - powiedział były szef MON.

Kilka dni temu kandydat Lewicy na prezydenta Polski, Robert Biedroń, poinformował, że jego doradcą ds. międzynarodowych będzie Stanisław Ciosek, komunistyczny minister, a od 1989 r. ambasador Polski w Moskwie. 

W Polskim Radiu 24, Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu RP, zauważył, że osoba Cioska stanowi swoisty symbol przejścia od komunizmu do postkomunizmu, "od członkostwa w Układzie Warszawskim, do podległości w rosyjskiej sferze wpływów". 

- Przy zmianie zewnętrznego nazewnictwa, utrzymanie tej samej relacji między Rosją i Polską. To ma być bardziej miękkie, ale spełniać tę samą funkcję geopolityczną. Robert Biedroń przyjmując Stanisław Cioska jako głównego doradcę, przekazuje tę informację do Rosji i państw europejskich, które chcą się z Rosją porozumieć

- mówił były minister obrony. [polecam:https://niezalezna.pl/311755-doradca-biedronia-ds-miedzynarodowych-komunistyczny-minister-ze-stanu-wojennego]

Macierewicz wskazuje, że moment ogłoszenia Cioska doradcą Biedronia nie jest przypadkowy.

- Prezydent Francji na konferencji w Monachium bardzo wyraźnie powiedział, że Francja uważa USA za zagrożenie dla pokoju światowego, że będzie za wszelką cenę dążyła do porozumienia z Rosją. Robert Biedroń chce znaleźć się na rosyjskiej linii, to bardzo niebezpieczne dla Polski

- powiedział Antoni Macierewicz.  [polecam:https://niezalezna.pl/311135-macron-ponownie-mowil-o-dialogu-z-rosja-dodal-ze-sankcje-nie-zmienily-niczego]

Były szef MON podkreślił, że Robert Biedroń powinien wstydzić się takiego doradcy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts