Platforma znów przeciw Polsce. Będziemy musieli przyjąć setki uchodźców z Afryki

Szokujące informacje docierają z Brukseli.

magharebia; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.pl
Szokujące informacje docierają z Brukseli. Okazuje się, że pomimo wyjątkowo niekorzystnych dla Polski zapisów eurodeputowani Platformy Obywatelskiej forsują koncepcję nakładającą na Polskę obowiązek przyjmowania uchodźców z Afryki. Mogą być wśród nich groźni islamiści.

Choć początkowo europosłowie PO przekonywali, że dokument regulujący przyjmowanie uchodźców w różnych krajach Unii Europejskiej nie nakładałby na Polskę takiego obowiązku, a jedynie dawał taką możliwość, już pobieżna lektura tych ustaleń jednoznacznie pokazuje, że jest zupełnie inaczej.

- Grupa EPL apeluje o obowiązkowe kwoty dystrybucji szukających azylu w krajach UE – czytamy w oficjalnym komunikacie europejskiej chadecji (EPL) po posiedzeniu w Mediolanie.
 
Tymczasem z ustaleń RMF FM wynika, że obowiązek przyjmowania uchodźców forsowali europosłowie z Niemiec, a ich starania, ochoczo wsparli eurodeputowani Platformy Obywatelskiej. Niemcy to obecnie jeden z krajów Unii Europejskiej mający największe problemy związane z napływem uchodźców.

Co oznacza zgoda europosłów PO na proponowane zapisy regulujące przyjmowanie uchodźców w poszczególnych krajach? Polska jako kraj stosunkowo duży byłaby zmuszona przyjęcia bardzo dużej liczby uchodźców.

Kontyngent uchodźców obliczany jest bowiem w zależności od wielkości danego kraju i jego populacji. Oznacza to, że zapisy poparte przez eurodeputowanych PO są dla Polski wyjątkowo niekorzystne.
 

 

Źródło: RMF FM,niezalezna.pl

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo