Zmobilizujmy siły - apeluje Anita Czerwińska. Przed V rocznicą katastrofy smoleńskiej. I wyborami

Zmobilizujmy siły, by za trzy miesiące na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pojawili się wszyscy, którzy chcą takiej Polski w jaką wierzył Lech Kaczyński - mówiła Anita Czerwińska, szefowa W

Krzysztof Sitkowski
Zmobilizujmy siły, by za trzy miesiące na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pojawili się wszyscy, którzy chcą takiej Polski w jaką wierzył Lech Kaczyński - mówiła Anita Czerwińska, szefowa Warszawskiego Klubu Gazety Polskiej, w apelu wygłoszonym dzisiaj, podczas uroczystości 57. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Za trzy miesiące obchodzić będziemy piątą rocznicę smoleńskiej tragedii. Rocznica niemal zbiega się z wyborem prezydenta Polski - przypomniała Anita Czerwińska.

10 kwietnia 2010 r. Polska straciła najlepszego prezydenta w ostatnim ćwierćwieczu, jedynego, który potrafił dbać o nasze sprawy. Lech Kaczyński próbował ostrzec świat przed rosyjską agresją. Przed odradzającym się imperium zła. Świat nie chciał go posłuchać, a on sam stał się jedną z ofiar tego imperium. Odrzucenie polityki Lecha Kaczyńskiego spowodowało, że nasi pobratymcy na Wschodzie zostali bez wsparcia Zachodu. To rozzuchwaliło Moskwę i doprowadziło do wojny, w której zginęło już tysiące ludzi. Dzisiaj nie sposób nie przyznać, że to Lech Kaczyński miał rację. Jednak Polska straciła pięć lat. Nie stać nas dzisiaj, by tracić kolejne lata.

Zaczynający się rok będzie kluczowy nie tylko dla polskich wyborów, ale dla całej Europy Środkowej. Przygotowując się do piątej rocznicy śmierci naszej elity w Smoleńsku pamiętajmy, że naszym obowiązkiem wobec zmarłych, ale i wobec przyszłych pokoleń, jest utrwalenie politycznego dzieła prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przywrócił polskiej polityce nie tylko wiarę i ducha, ale także dalekowzroczność i umiejętność realnej oceny sytuacji. Zmobilizujmy siły, by za trzy miesiące na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pojawili się wszyscy, którzy chcą takiej Polski w jaką wierzył Lech Kaczyński - podkreśliła Anita Czerwińska, szefowa Warszawskiego Klubu Gazety Polskiej, który jest organizatorem obchodów miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

PRZEMÓWIENIE J. KACZYŃSKIEGO I APEL A. CZERWIŃSKIEJ

 

 


Źródło: niezalezna.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo