​Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów: Relacja z manifestacji w portalu niezalezna.pl

  

W sobotę, 13 grudnia 2014 r., ulicami Warszawy przejdzie Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów. Od godz. 12.30 w portalu niezalezna.pl rozpocznie się relacja z manifestacji. Zapraszamy do śledzenia z nami wydarzenia minuta po minucie.
Tu relacja z marszu: Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów: Relacja z manifestacji w portalu niezalezna.pl
 
Organizatorzy marszu – Prawo i Sprawiedliwość oraz liczne organizacje – informują, że manifestacja jest wyrazem sprzeciwu wobec tego, co obecnie dzieje się w Polsce. „Nie godzimy się na ogromną skalę nieprawidłowości, manipulacji i nadużyć wyborczych, które pojawiły się w listopadowych wyborach samorządowych. Chcemy, aby 13 grudnia 2014 stał się dniem protestu przeciwko wielkiemu nadużyciu w sprawie głosowania i ograniczania wolności mediów” – napisano na oficjalnej stronie marszu.

W komitecie honorowym marszu znaleźli się: Jan Olszewski, kawaler Orderu Orła Białego, premier RP, adwokat, obrońca w procesach politycznych w okresie PRL; Andrzej Gwiazda, kawaler Orderu Orła Białego, współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i NSZZ „Solidarność” oraz Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

W deklaracji ideowej marszu czytamy m.in.: „13 grudnia 1981 roku komuniści chcieli odebrać Polakom marzenia o demokracji. Lecz republikański duch „Solidarności” okazał się silniejszy. PRL upadł. Ale nie zniknęły zagrożenia dla polskiej republiki i demokracji. Trzeba jasno powiedzieć, że demokracja jest w Polsce obecnej bardzo poważnie zagrożona. Łamane są jej podstawowe filary i zasady. Instytucje państwowe wykorzystywane są w interesie jednej opcji politycznej. Państwo polskie toczy rak klientelizmu. Kto nie należy do systemu, w każdej chwili może być pozbawiony prawa do pracy i opieki, a także do funkcjonowania w życiu publicznym”.

Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego Klubu Gazety Polskiej, zachęcając do udziału w marszu, podkreślała, że „niezbędny jest protest wszystkich demokratycznych sił przeciwko fałszerstwom, nieuczciwości w wyborach, przeciwko niszczeniu demokracji”. – 13 grudnia mamy szansę zademonstrować nasz sprzeciw i naszą wolę życia w wolnym demokratycznym kraju. Zmobilizujmy wszystkie siły, by władza zobaczyła, że utraciła mandat do dalszego rządzeniaapelowała Czerwińska w 56. miesięcznicę smoleńską.
 
Marsz wyruszy z placu Trzech Krzyży. Jak wyjaśniał w rozmowie z naszym portalem prezes Prawa i Sprawiedliwości, „w pierwszej fazie, na placu Trzech Krzyży manifestacja będzie miała charakter upamiętniający, będzie Apel Poległych, ale w drugiej części będzie to manifestacja obywatelska przeciwko fałszowaniu wyborów”.

To będzie manifestacja obywateli, którzy chcą, żebyśmy mieli te kartki wyborcze w ręku, żebyśmy mogli zmienić władzę w Polsce. Ta teza, że nie można zmienić władzy, bo alternatywą jest PiS, czyli teza stuprocentowo antydemokratyczna – musi zostać w praktyce uchylona. Część obywatelska dotyczy nie tego, co było 33 lata temu, ale tego, co jest dziś i demokratycznych aspiracji dotyczących tego, co będzie jutro – tłumaczył w rozmowie z portalem niezalezna.pl Jarosław Kaczyński.

Należy podkreślić, że kiedy tylko pojawiła się informacja, iż 13 grudnia odbędzie się marsz, politycy koalicji PO-PSL, sprzyjające im „autorytety” i prorządowe media natychmiast przypuścili histeryczny atak na organizatorów manifestacji oraz na samą ideę wydarzenia. Jak to wygląda w pigułce, można przeczytać tutaj: TVN na 13 grudnia. Dziesięć manipulacji w ciągu 3 minut nienawiści. Punktujemy!

Organizatorzy marszu nie zamierzają się jednak poddawać atakom i zastraszaniu. – Nie damy się przestraszyć ani stacjom tv, ani radiowym, ani przeciwnikom politycznym. Marsz będzie pokojowy. Jedynymi rekwizytami podczas marszu będą polskie flagi oraz biało-czerwone róże – zapowiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Joachim Brudziński.
 
Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów, ruszy 13 grudnia (sobota) o godz. 13. z pl. Trzech Krzyży, a zakończy przy pomniku Józefa Piłsudskiego obok Belwederu. Od godz. 12.30 w portalu niezalezna.pl rozpocznie się relacja z manifestacji. Zapraszamy do śledzenia z nami wydarzenia minuta po minucie
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

"Śmietanka" rządu PO-PSL przed komisją śledczą! Jest data przesłuchania Tuska

Komisja ds. wyłudzeń VAT / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Donald Tusk, Ewa Kopacz, Bartłomiej Sienkiewicz, Grzegorz Schetyna - to tylko część czołowych polityków rządu PO-PSL, która w najbliższych miesiącach stanie przed sejmową komisją ds. wyłudzeń VAT.

Przesłuchanie najważniejszych postaci w rządzie PO-PSL szef komisji ds. wyłudzeń VAT, Marcin Horała, zapowiadał już od pewnego czasu. Padały nazwiska byłych premierów - Donalda Tuska i Ewy Kopacz, byłych szefów resortu spraw wewnętrznych - Grzegorza Schetynę oraz Bartłomieja Sienkiewicza, czy byłych ministrów gospodarki - Waldemara Pawlaka i Janusza Piechocińskiego. 

Teraz dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do harmonogramu przesłuchań polityków przez komisją VAT-owską. Okazuje się, że "tuzy" rządu PO-PSL staną przed komisją w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. 

- Zostało nam dosłownie trzy miesiące i trzeba jak największą ilość świadków przesłuchać w jak najkrótszym czasie

- mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Błażej Parda z klubu Kukiz 15', zastępca przewodniczącego komisji.

I tak - 4 kwietnia ma zostać przesłuchany były wicepremier Waldemar Pawlak, 24 kwietnia - Janusz Piechociński, 25 kwietnia - Bartłomiej Sienkiewicz, 7 maja - Grzegorz Schetyna, 14 maja - Ewa Kopacz, 15 maja - były minister transportu i były szef Gabinetu Premiera, Sławomir Nowak, a 16 maja - były minister finansów Mateusz Szczurek.

Na przesłuchanie Donalda Tuska wyznaczono wstępnie trzy terminy - 29, 30 oraz 31 maja 2019 r. 

Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 r. Zgodnie z sejmową uchwałą, ma zbadać prawidłowość i legalność działań oraz występowanie zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

[polecam:https://niezalezna.pl/253528-rozmowy-z-tuskiem-i-kopacz-na-temat-ogromnych-wyludzen-vat-wojtunik-nie-zapadly-mi-w-pamiec] [polecam:https://niezalezna.pl/246685-chojna-duch-ujawnia-nowe-fakty-w-resorcie-dzialaly-nieformalne-tryby-jestem-zaszokowana]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wp.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl