​PO ma problem w Warszawie. Kandydaci z Bemowa zrezygnowali ze startu w wyborach

  

Platforma Obywatelska ma kłopot w jednym z okręgów wyborczych w Warszawie. Chodzi o okręg w dzielnicy Bemowo – PO nie wystawi tam swojej listy, bo większość kandydatów zrezygnowała ze startu w wyborach.
 
Portal politykawarszawska.pl poinformował, że „sześciu kandydatów, którzy w okręgu nr 5 z list PO mieli walczyć o mandaty w radzie dzielnicy, nieoczekiwanie zdecydowało się zrezygnować ze startu w wyborach”.

Kandydaci PO zrezygnowali w ostatniej chwili. Lokalna Okręgowa Komisja Wyborcza jeszcze nie potwierdziła unieważnienia listy, jednak nieoficjalnie pojawiły się takie informacje.

Na razie jeszcze nie widziałem tych dokumentów, więc nie chcę oficjalnie komentować tej sprawy. Myślę, że każdy się domyśla kto to zrobił, kto za tym stoi – mówił „Polityce Warszawskiej” Jakub Gręziak ze struktur PO w Bemowie.

To zemsta Jarosława Dąbrowskiego, któremu nie dano szansy na ponowny start w wyborach z list PO. Okazuje się, że w przyszłej koalicji PO-Dąbrowski, to ten drugi będzie stroną dominującą, która rozdaje karty. Z drugiej strony Dąbrowski jest teraz w stanie dogadać się z każdym. Taka jest specyfika Bemowa – stwierdził Wojciech Surała, szef organizacji Miasto Jest Nasze na Bemowie.

„Rzeczpospolita” przypomina, że „były wiceburmistrz dzielnicy Paweł Bujski zarzucił byłemu burmistrzowi dzielnicy Jarosławowi Dąbrowskiemu tolerowanie wielu patologii. Ten był już wiceprezydentem miasta, ale po aferze musiał z tej funkcji zrezygnować. Teraz startuje z własnego komitetu, ale lokalne struktury są mocno podzielone”.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl,rp.pl,politykawarszawska.pl


Wczytuję komentarze...

Te dane nie pozostawiają wątpliwości. Tak sędziowie oceniają zmiany kadrowe w sądach

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Ignac Głowacki/Gazeta Polska

  

Te raporty nie pozostawiają wątpliwości. - Sędziowie pozytywnie oceniają zmiany kadrowe – zapewniło dzisiaj Ministerstwo Sprawiedliwości, powołując się na w większości pozytywne opinie sędziów o rocznych raportach z działalności sądów rejonowych.

- Zmiany kadrowe, których celem było usprawnienie pracy sądów, sprawdzają się. Pozytywnie oceniają je sami sędziowie, o czym świadczą najnowsze informacje roczne o działalności sądów rejonowych. Aż 96 proc. tego rodzaju raportów zostało pozytywnie zaopiniowanych, w tajnym głosowaniu, przez zebrania sędziów

– napisał resort w przesłanym dzisiaj komunikacie.

MS podkreśliło, że "na 318 sądów rejonowych w Polsce, tylko w 12 sądach (3,8 proc.) informacje roczne zostały zaopiniowane negatywnie". Według ministerstwa "świadczy to o tym, że zmiany zachodzące w polskim sądownictwie są dobrze oceniane przez samych sędziów".

Resort dodał, że informacja roczna "to najważniejsze sprawozdanie, w którym ocenia się, czy prezesi sądów dobrze wykonywali swoje obowiązki".

Raport zawiera m.in. dane o obsadzie kadrowej sądu i działalności administracyjnej, statystykę spraw, informacje o ewentualnych skargach na opieszałość. Informacja zawiera także ocenę sytuacji sądu oraz opis podjętych i planowanych działań.

Informację sporządza prezes, a opiniuje ją zebranie sędziów - wszyscy sędziowie sądu rejonowego. Uchwały zebrania sędziów zapadają bezwzględną większością głosów. Głosowanie jest tajne, jeżeli zażąda tego choć jeden z obecnych członków zebrania.

"Ta w pełni przejrzysta procedura jest więc głosowaniem sędziów nad swoistym wotum zaufania dla obecnych prezesów sądów rejonowych. Blisko 70 proc. z nich zostało powołanych od 12 sierpnia 2017 r., na mocy znowelizowanej ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, która jest elementem reformy wymiaru sprawiedliwości"

– oświadczył resort.

Informacje roczne podlegają ocenie prezesa sądu wyższego rzędu, a informację roczną sporządzoną przez prezesa sądu apelacyjnego ocenia minister sprawiedliwości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl