Kara za ujawnienie afery sędziego Milewskiego? Paweł Miter zatrzymany

  

Paweł Miter autor prowokacji ujawniającej aferę z udziałem sędziego Ryszardowi Milewskiemu, został zatrzymany. Lista zarzutów jest długa: usiłowanie oszustwa, płatna protekcja, podrabianie dokumentów, działania w celu  oskarżenia innej osoby, podawanie się za funkcjonariusza publicznego. - Wszystkie zarzuty dotyczącą sprawy Milewskiego – mówi Grzegorz Szklarz Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Jak pisaliśmy w lipcu 2013 r. Paweł Miter złożył już zeznania w zielonogórskiej prokuraturze. Mimo to śledczy postanowili wystawić za nim list gończy i w sobotę został zatrzymany we Wrocławiu.

We wrześniu 2012 r. do prezesa sądu okręgowego w Gdańsku, Ryszarda Milewskiego zadzwonił Paweł Miter, podając się za asystenta szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego. Prezes Milewski przekazał datę posiedzenia sądu, na którym miała zapaść decyzja o dalszym areszcie prezesa Amber Gold. Ustalał z rzekomym pracownikiem kancelarii premiera również skład sędziowski gwarantując, że "jest zaufany".
 
Treść rozmowy opublikowała "Gazeta Polska Codziennie" co spowodowało usunięcie sędziego Milewskiego z funkcji prezesa sądu okręgowego w Gdańsku.
Decyzję w tej sprawie 27 września 2012 r. podjął ówczesny minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Dopiero w połowie stycznia 2014 roku Sąd Dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie uznał Milewskiego za winnego „uchybienia godności urzędu”. Sąd dyscyplinarny usunął ostatecznie sędziego z funkcji prezesa sądu okręgowego w Gdańsku. Sędziowie uznali, że naraził godność funkcji, którą pełnił. Ponadto sąd stwierdził, że nagranie rozmowy Pawła Mitera z Milewskim jest wiarygodne. Były prezes sądu dowodził, że zostało zmanipulowane. Wyrok był nieprawomocny. Po jego uprawomocnieniu Milewski przez pięć lat nie mógłby awansować, ani zostać członkiem kolegium sądu.

Kara wobec Ryszarda Milewskiego „razi łagodnością, co czyni ją niewspółmierną do wagi i szkodliwości czynu” - napisał minister sprawiedliwości Marek Biernacki w zażaleniu na wyrok sądu dyscyplinarnego wobec byłego prezesa sądu w Gdańsku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Pomóż dzieciom przetrwać zimę

/ Image by Daniela Dimitrova from

  

Na ulicach wielu miejscowości w kraju w niedzielę prowadzona będzie akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Wolontariusze zbierać będą m.in. odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze i żywność długoterminową, przeznaczone dla potrzebujących rodzin.

Akcja zrodziła się 27 lat temu w Lublinie. Prowadzona jest corocznie. Z czasem objęła inne regiony. Zbiórka odbywać się będzie przy parafiach, sklepach, instytucjach kulturalnych i innych miejscach oznaczonych logo z charakterystycznym żółtym, uśmiechniętym słoneczkiem.

W Lublinie zbiórka będzie prowadzona w 66 miejscach, a ponadto w Chełmie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Puławach, Nałęczowie, a także w Warszawie, Rzeszowie, Kutnie i w innych miejscowościach – poinformowała na konferencji prasowej inicjatorka i animatorka akcji, dziennikarka Polskiego Radia Lublin Ewa Dados. To podczas jej audycji dla dzieci "Jasiek" powstała idea akcji.

W poszczególnych miastach zbiórki urządzają społecznicy. Organizują się w tzw. sztaby. Sami, w porozumieniu z samorządami, opieką społeczną i z parafiami, wyszukują potrzebujących. Zebrane dary przekazywane są rodzinom wielodzietnym i ubogim, domom dziecka, świetlicom środowiskowym i ośrodkom szkolno-wychowawczym. Dotychczas zgłosiło się ponad 250 sztabów, napływają nowe zgłoszenia – podała Dados.

"W tej akcji nigdy nie zbieraliśmy i nie zbieramy pieniędzy, tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, słodycze, środki czystości, przybory szkolne, zabawki, gry edukacyjne, wszystko, co służyć może dzieciom i ich rodzinom w potrzebie"

– zaznaczyła Dados.

W ubiegłym roku w akcję włączyło się ponad 5 tys. wolontariuszy z dziewięciu województw. Zebrali oni 126 ton darów. Obdarowano nimi ponad 7,5 tys. dzieci, 5 tys. rodzin, 1,6 tys. seniorów i prawie 100 placówek szkolno-wychowawczych.

Tegoroczną akcję, podobnie jak poprzednie, objęła patronatem honorowym małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl