Grożą mu trzy lata. „Za szkodzenie Tomaszowi Arabskiemu”

  

Paweł Miter złożył dziś zeznania w prokuraturze i usłyszał nowy zarzut: szkodzenia Tomaszowi Arabskiemu. Od września 2012 r., kiedy „Gazeta Polska Codziennie” ujawniła kompromitującą rozmowę sędziego Ryszarda Milewskiego, Miter jest jedyną osobą, która otrzymała zarzuty w tej sprawie.
 
W Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze 17 lipca Paweł Miter złożył zeznania w charakterze podejrzanego, w sprawie wysłania fałszywego maila do sędziego Ryszarda Milewskiego. Jak ustalił portal niezalezna.pl, do art. 270 kodeksu karnego („podrabianie lub przerabianie dokumentu”) doszły dwa kolejne. Art. 235 (szkodzenie komuś poprzez „tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi”) oraz art. 227. ("wyzyskiwanie błędnego przeświadczenia o innej osobie"). Z pierwszego artykułu grozi mu do pięciu lat, z drugiego do trzech, a z trzeciego do roku więzienia.

W 2010 r. również stacja TVN podszyła się pod Tomasza Arabskiego, wysyłając fałszywe maile do wojewodów, w których prosili o udostępnienie wrażliwych danych szefów służb w województwie. Wtedy Arabski nie był tak oburzony jak po prowokacji w stosunku do sędziego Milewskiego, a nawet był szczególnie wyrozumiały.

- Nie mam żalu. Może to była prowokacja na granicy prawa, ale uprawniona, bo pokazała ważny problem – mówił wtedy Tomasz Arabski. Reakcja urzędnika na publikację „Gazety Polskiej Codziennie" nie była już tak łagodna. – Brak mi słów, to jest po prostu oburzające i właściwie wprost łajdackie, dokonywanie takich prowokacji – nie krył oburzenia były szef Kancelarii Premiera, obecnie ambasador Polski w Hiszpanii

Prokurator Jarosław Kijowski na przesłuchaniu Mitera stwierdził że gdyby to od niego zależało, dziennikarze TVN Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski też usłyszeliby zarzuty.
 
Jak ustaliła niezalezna.pl, jutro sędzia dyscyplinarny podejmie decyzję, czy sprawę sędziego Milewskiego skierować do sądu. – Najpierw drogą urzędową poinformuję o mojej decyzji sędziego i jego obrońców, następnie media – powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl rzecznik dyscyplinarny sędziów, Marek Hibner. Od 9 maja sędzia Ryszard Milewski wrócił do pracy i orzeka w wydziale karno-odwoławczym tego samego sądu okręgowego w Gdańsku, w którym był prezesem. 

Przy tej okazji warto przypomnieć sobie prowokację dziennikarską ujawnioną przez "Gazetą Polską Codziennie": z sędzią Milewskim w roli głównej. Stenogram całej rozmowy TUTAJ, a nagranie audio można odsłuchać na stronie Gazety Polskiej VOD.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

To była ciekawa dyskusja! Co dziewczynka powiedziała Jarosławowi Kaczyńskiemu?

zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/Edyta Kazikowska

  

Jarosław Kaczyński gościł dziś na pikniku rodzinnym w Chełmie. Po przemówieniu prezes PiS rozmawiał z mieszkańcami. Wśród nich była dziewczynka, która zdradziła Kaczyńskiemu swoje marzenie. Chciałaby zostać chirurgiem i pracować w Polsce. "To bardzo ciężka praca" - odpowiedział prezes PiS z podziwem.

Wszystko może się zdarzyć, jest potrzebna pełna mobilizacja, nawet jeszcze większa niż w wyborach europejskich, bo frekwencja będzie większa. Do momentu wyborów i w dniu wyborów musicie być w pełni zmobilizowani, pójść do urn, głosować"

- apelował prezes PiS w swoim przemówieniu.

[polecam:https://niezalezna.pl/280717-prezes-pis-na-pikniku-rodzinnym-w-chelmie-realizujemy-nowe-zapowiedzi-punkt-za-punktem

Jarosław Kaczyński odbył też liczne rozmowy z mieszkańcami Chełma. Była wśród nich również pewna dziewczynka, która zdradziła, jakie są jej plany na przyszłość.

Chcę być chirurgiem - powiedziała dziewczynka, zaznaczając, że chciałaby się rozwijać w Polsce.

To bardzo ciężka praca, ale jak chcesz, to wspaniale

- odpowiedział z podziwem prezes PiS.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl